infoCAR

Zaloguj się

Zatrzymany pijany kierowca bez uprawnień

Utworzono: 30-01-2014 0:00

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał 23-latek, zatrzymany przez policjantów z ursynowskiego komisariatu, który wsiadł za kierownicę fiata. Okazało się, że mężczyzna nie ma prawa jazdy. Dzięki interwencji mundurowych Krystian Z. odpowie teraz za swoje czyny. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Zatrzymany kierowca, źródło: Komenda Stołeczna Policji

Zatrzymany kierowca, źródło: Komenda Stołeczna Policji

 
Kilka minut po 1.00 w nocy w rejonie ulicy Płaskowickiej ursynowscy mundurowi zwrócili uwagę na fiata jadącego na światłach awaryjnych z dużą prędkością. Policjanci postanowili zatrzymać auto do kontroli. Okazało się, że pojazd nie posiada ważnych badań technicznych, a siedzący za kierownicę Krystian Z. nie ma prawa jazdy. Funkcjonariusze wyczuli od 23-latka wyraźną won alkoholu. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 1, 5 promila alkoholu w organizmie.
 
Mundurowi zatrzymali mężczyznę i przewieźli go do komisariatu. Wczoraj 23-latek został przesłuchany i usłyszał zarzut. Policjanci nałożyli także na Krystiana Z. mandat karny za kierowanie samochodem bez uprawnień. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat więzienia.
 
ea/mb
 
 
Źródło: www.policja.waw.pl

Podziel się