infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Wyprzedzając na pasach możesz kogoś zabić!

Utworzono: 29-06-2015 0:00

Pod takim hasłem już po raz drugi odbyła się w Tychach akcja uświadamiająca dla kierowców, jak i pieszych uczestników ruchu drogowego. Inicjatorem przedsięwzięcia byli tyscy policjanci, którzy wraz z strażakami - ochotnikami z Czarnuchowic i ratownikami medycznymi brali udział w działaniach na miejscu symulowanego wypadku drogowego.

Zdjęcie z miejsca akcji, źródło: www.policja.pl

Zdjęcie z miejsca akcji, źródło: www.policja.pl

Symulację wypadku drogowego przeprowadzono w rejonie skrzyżowania ulic Towarowej z Fabryczną. Akcja tyskich policjantów miała przede wszystkim zadziałać na wyobraźnię kierowców i niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci i ratownicy medyczni uświadamiali tyszananom, jakie zagrożenia i skutki niesie za sobą brawurowa jazda i nieprzestrzeganie obowiązujących przepisów. Akcja profilaktyczno – edukacyjna odbyła się w miejscu, w którym często dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Biorący udział w działaniach mundurowi zabezpieczali miejsce zdarzenia, podczas którego każdy uczestnik ruchu drogowego mógł zatrzymać się i z bliska przyjrzeć prowadzonym czynnościom oraz porozmawiać z policjantami o zasadach bezpieczeństwa na drodze.

Źródło: www.policja.pl

Podziel się