infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

WORD Opole – 46 letnia kobieta próbowała wręczyć egzaminatorowi łapówkę

Utworzono: 18-04-2019 7:07

Policjanci z Opola zatrzymali kobietę, która w zamian za 1000 zł łapówki, próbowała kupić sobie przychylność egzaminatora. Ten pozostawiając kobietę w aucie, natychmiast powiadomił o zajściu dyrektora ośrodka, a ten wezwał na miejsce policję.

Źródło: KWP Opole

Źródło: KWP Opole

Zgodnie z ustaleniami policji, 46-letnia kobieta ze Śląska, przed przystąpieniem do części praktycznej egzaminu, podała egzaminatorowi WORD dowód osobisty. Pod dokumentem miała ukryć zwitek pieniędzy. Egzaminator, który niedawno przeszedł szkolenie, które traktowało o korupcji, doskonale wiedział, jak postąpić w takiej sytuacji. Nie tracąc kobiety z pola widzenia, zawiadomił dyrekcję ośrodka i dzięki temu doszło do zatrzymania mieszkanki Zabrza na miejscu w WORD. 

Kobieta została zatrzymana i przewieziona do Komendy Miejskiej Policji w Opolu. Tam śledczy z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą przedstawili jej zarzut wręczenia korzyści majątkowej egzaminatorowi. Teraz mieszkance Zabrza grozi kara do 10 lat więzienia.

W całej sprawie na uwagę zasługuje wzorowa postawa egzaminatora, dyrekcji ośrodka oraz policji. Dzięki szybkiemu i profesjonalnemu zdziałaniu, udało się zatrzymać kobietę na gorącym uczynku i postawić poważne zarzuty. 

Wielkie afery łapówkarskie, które w przeszłości wstrząsały branżą egzaminowania kierowców, zakończyły się skazaniem setek osób i jak na razie na szczęście nie widać ich naśladowców. Niestety jednak, jak pokazuje chociażby omawiany przypadek, zawód egzaminatora został na lata naznaczony złą sławą poprzedników i nadal znajdują się osoby, które są przekonane, że za korzyść majątkową  można w Polsce „załatwić” sobie prawo jazdy. Na szczęście już od dawna nie wypływają już żadne sprawy, gdzie taki proceder zakończył się nielegalnym zdobyciem prawa jazdy.

Podziel się