infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

We troje na skuterze z pijanym kierowcą

Utworzono: 18-10-2013 0:00

Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca skutera, który w takim stanie wiózł swoje niespełna 2-letnie dziecko i jego matkę. Policjanci z posterunku w Kikole przerwali tę niebezpieczną przejażdżkę.

Do zdarzenia doszło wczoraj (13.10.13), po południu w gminie Kikół, pow. lipnowski. Patrol z miejscowego posterunku zatrzymał do kontroli kierującego skuterem. Od mężczyzny czuć było alkohol, więc funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało w organizmie 35-latka zatrważający wynik ponad 3,3 promila alkoholu. Co więcej, będąc w takim stanie wiózł swoje 18-miesięczne dziecko i jego matkę. Z relacji trzeźwej kobiety wynikało, że wracali z grzybobrania. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany 35-latek był już w przeszłości skazany, a nawet odbywał karę pozbawienia wolności za kierowanie po pijanemu. Jak się okazuje nie wyciągnął z tych doświadczeń wniosków na przyszłość.
Teraz 35-latek musi się liczyć z karą do 5 lat więzienia, bowiem dzisiaj (14.10.13) policjanci przedstawili ma zarzut za narażenie dziecka na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia. Ponadto usłyszał także zarzut na kierowanie po pijanemu, za co przed sądem odpowie już w warunkach recydywy.

asp. szt. Anna Kozłowska
oficer prasowy KPP w Lipnie

Źródło: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Podziel się