infoCAR

Zaloguj się

Utrudnione warunki ruchu na drogach krajowych w Polsce

Utworzono: 30-01-2014 0:00

W związku z występującymi niskimi temperaturami i opadami śniegu na terenie prawie całego kraju, GDDKiA zwraca się z prośbą do wszystkich kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Przed wyjazdem warto dokładnie sprawdzić stan techniczny auta i zaplanować trasę podróży uwzględniając zarówno nowe połączenia, jak i panujące na niej warunki.

Pług snieżny, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Pług snieżny, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Szczegółowe informacje o sytuacji na drogach można uzyskać w Punkcie Informacji Drogowej GDDKiA pod ogólnopolskim numerem informacji drogowej GDDKiA – 19 111, a także na stronie internetowej GDDKiA pod adresem www.gddkia.gov.pl w zakładce „Serwis dla kierowców”, gdzie do dyspozycji jest m.in. aktualizowana na bieżąco mapa warunków drogowych oraz mapa kamer drogowych.

Obecnie wszystkie drogi krajowe są przejezdne. Pracuje na nich 1006 pojazdów do zimowego utrzymania.

Prognozy na najbliższe godziny przewidują zachmurzenie duże i całkowite. Miejscami słabe opady śniegu. Temperatura maksymalna od -13°C na północnym wschodzie do -8°C w centrum i do -3°C miejscami na południowym zachodzie. Wiatr wschodni i południowo-wschodni, umiarkowany i dość silny, porywisty, nad morzem i na północnym wschodzie w porywach do 55 km/h. Na wschodnim wybrzeżu wiatr dość silny i silny (do 45 km/h), w porywach do 65 km/h. Miejscami zawieje i zamiecie śnieżne.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Podziel się