infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Uciekał przed policjantami, bo wypił piwo i miał zakaz

Utworzono: 03-12-2013 0:00

Policjanci jechali za kierowcą vw, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Okazało się, że 26-letni mieszkaniec gm. Kowale Oleckie uciekając chciał uniknąć odpowiedzialności za jazdę po alkoholu i złamanie sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Marcin D. w chwili zatrzymania miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna jeszcze dziś usłyszy zarzuty i ponownie stanie przed sądem.


 
Wczoraj około godz. 18.45 w trakcie patrolu policjantów ruchu drogowego trasy Lenarty – Olecko kierowca vw passata wyprzedził radiowóz. Z uwagi na niesprawne tylne światła auta policjanci postanowili zatrzymać samochód do kontroli drogowej włączając sygnały świetlne- błyskowe. Kierowca na widok radiowozu gwałtownie przyspieszył i nie reagował na polecenia. Policjanci pojechali za tym samochodem, który zajeżdżał drogę zarówno funkcjonariuszom, jak też innym uczestnikom ruchu zmuszając ich do zjechania na pobocze. Za miejscowością Dąbrowskie w kierunku Olecka kierujący vw na zakręcie drogi stracił panowanie nad autem i najpierw zjechał na lewą stronę drogi uderzając w barierę ochronną, od której odbił się zatrzymując się przy prawej stronie drogi. W tym czasie jeden z pasażerów, który siedział z tyłu, wybiegł z samochodu uciekając do pobliskiego lasu. Kierowca zablokował drzwi od wewnątrz i kontynuował ucieczkę samochodem w kierunku Olecka. Na skrzyżowaniu drogi W 653 z drogą do miejscowości Możne kierujący skręcił w lewo i po przejechaniu około 200 metrów zatrzymał auto, z którego już wydobywał się dym, a sam uciekł do pobliskiego lasu.

Policjanci przeszukiwali teren. Ustalili także dane kierującego, którym okazał się 26-letni Marcin D. mieszkaniec gm. Kowale Oleckie. Mężczyzna po kilkunastu minutach sam wrócił na miejsce zdarzenia przyznając się do kierowania samochodem. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie. Wyjaśnił, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, ponieważ wcześniej wypił piwo oraz miał aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Marcina D. zatrzymano w oleckiej Komendzie Policji do wyjaśnienia.

Teraz będzie odpowiadał przed sądem za prowadzenie pojazdu pod wpływem alkoholu, złamanie sądowego zakazu. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty. Grozi za to kara do 3 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo mężczyzna za to, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej będzie również ukarany grzywną do 5000 zł.

Źródło: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Podziel się