infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Uciekając przed kontrolą, uderzył w gimbusa

Utworzono: 22-10-2013 0:00

Dziś rano policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Koszalinie podjęli pościg i zatrzymali mężczyznę, który uciekając przed funkcjonariuszami uderzył w szkolnego gimbusa. Teraz mężczyzna usłyszy zarzuty i odpowie przed sądem.

Dziś od samego rana policjanci z koszalińskiej drogówki kontrolowali kierowców pod kątem trzeźwości na odcinku Zegrze Pomorskie – Manowo, na drodze  krajowej nr 11. Zatrzymali do kontroli kierującego Mercedesem, u którego wstępny pomiar urządzeniem Alco Blow wykazał alkohol w organizmie. Gdy funkcjonariusze chcieli poddać kierowcę kolejnemu badaniu na trzeźwość, mężczyzna  nacisnął pedał gazu i zaczął uciekać.

Policjanci natychmiast podjęli pościg za Mercedesem. Uciekający nieodpowiedzialny kierowca nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Po przejechaniu kilkuset metrów zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w nadjeżdżającego z naprzeciwka szkolnego gimbusa. Autobusem jechało 42 dzieci i 2 opiekunów. Na miejsce została wezwana karetka pogotowia i straż pożarna. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

Policjanci po zatrzymaniu kierowcy poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie, które wykazało 0,20 promila. Dodatkowo podczas dalszych sprawdzeń okazało się, że nie posiada on uprawnień do prowadzenia pojazdów. Mundurowi ustalili również, że obecnie przeciwko mężczyźnie prowadzone jest postępowanie o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości.

Aktualnie z 45-latkiem wykonywane są czynności. Za kierowanie pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Niewykluczone, że mężczyzna również usłyszy zarzut za narażenie na niebezpieczeństwo, za który kodeks karny przewiduje do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: www.szczecin.kwp.gov.pl

Podziel się