infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Stracił prawo jazdy za prędkość i wyprzedzanie na przejściu dla pieszych

Utworzono: 23-03-2015 0:00

Miliccy policjanci zatrzymali kierowcę, który przekraczając prędkość, wyprzedzał inne pojazdy na przejściu dla pieszych. Kierowca na „40” jechał ponad 90 km/h. Z uwagi na zagrożenie, które spowodował, a także jego dotychczasowy „dorobek” w postaci mandatów karnych za podobne wykroczenia, funkcjonariusze zatrzymali mu prawo jazdy, a materiały wraz z wnioskiem o ukaranie pirata drogowego, prześlą do sądu. Policjanci wnioskować też będą zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Policjanci Ogniwa Ruchu Drogowego z powiatu milickiego, pełniąc służbę na drogach w okolicy Cieszkowa, zauważyli około godziny 19.30jadącego z dużą prędkością od strony Milicza, busa marki Mercedes Sprinter. Dopuszczalna prędkość w tym miejscu wynosi 40 km/h. Jak ustalili jednak funkcjonariusze na podstawie przeprowadzonego pomiaru, kierowca jechał ponad 90 km/h. Ale to nie wszystko. Kierowca pędzącego busa wyprzedzał inne pojazdy na prawidłowo oznakowanym przejściu dla pieszych, stwarzając tym samym duże zagrożenie dla innych osób.

W związku z powyższym policjanci natychmiast zatrzymali pirata drogowego do kontroli. Okazał się nim 22 - letni mieszkaniec Milicza. Ponieważ kierowca już wcześniej był karany mandatami za podobne wykroczenia drogowe, funkcjonariusze tym razem odstąpili od nałożenia mandatu  i zatrzymali kierowcy prawo jazdy.  Materiały w tej sprawie policjanci prześlą do sądu wraz z wnioskiem o ukaranie pirata drogowego za popełnione wykroczenia oraz zastosowanie środka karnego w postaci zakazu prowadzenia pojazdów

Źródło – KPP Milicz

Podziel się