infoCAR

Zaloguj się

Spowodował kolizję i uciekł, ujął go drugi uczestnik zdarzenia

Utworzono: 22-04-2014 0:00

Brodniccy policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie 48-letniego mężczyznę, który nie dość, że spowodował kolizję drogową, to usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Na szczęście inny kierowca, widząc całą sytuację, ruszył za sprawcą i go zatrzymał. Jak się okazało uciekinier był pijany, miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Policyjny radiowóz, źródło: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Policyjny radiowóz, źródło: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Brodniccy policjanci otrzymali wczoraj (14.04.14) zgłoszenie o kolizji drogowej, do której doszło przy ul. 18-ego Stycznia w Brodnicy. Zgłaszający oznajmił dyżurnemu, że sprawca usiłował uciec z miejsca zdarzenia lecz udało się go zatrzymać po krótkim pościgu. Na wskazaną ulicę natychmiast wysłany został patrol ruchu drogowego. Jak ustalili mundurowi 48-letni kierowca citroena włączając się do ruchu doprowadził do bocznego zderzenia z peugeotem, po czym usiłował odjechać, bo jak się okazało miał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze przejęli zatrzymanego mężczyznę w policyjnym areszcie. Po sprawdzeniu w systemie na jaw wyszło, że nie posiada on uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż niespełna trzy tygodnie wcześniej, zatrzymano je za to samo przestępstwo.
 
Gdy 48-latek wytrzeźwieje będzie tłumaczył się podczas przesłuchania. Za przestępstwo prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna poniesie również konsekwencje za spowodowanie kolizji.

mł. asp. Agnieszka Łukaszewska
Oficer Prasowy
KPP w Brodnicy

Źródło: www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Podziel się