infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Śmiertelne potrącenie egzaminatora – sprawczyni usłyszy zarzuty

Utworzono: 24-07-2019 1:22

Jak informuje Barbara Drewniok – Zastępca Prokuratora Rejonowego w Rybniku w najbliższy czwartek 68-letnia kobieta usłyszy zarzut spowodowania wypadku w ruchu lądowym ze skutkiem śmiertelnym. Za ten czyn grozi jej od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności.

KMP w Rybniku

KMP w Rybniku

Przypomnijmy. Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 25 czerwca na placu manewrowym katowickiego WORD oddział w Rybniku. 68 letnia zdająca potrąciła 35 letniego egzaminatora, ten na skutek poniesionych obrażeń zmarł. To prawdopodobnie pierwszy w historii tego typu wypadek. Jak informuje policja, do zdarzenia doszło podczas wykonywania przez zdającą zadania egzaminacyjnego polegającego na jeździe pasem ruchu do przodu i do tyłu tzw. łuk. Kobieta w pewnym momencie straciła panowanie nad pojazdem i potrąciła pracownika WORD, który egzaminował w tym czasie inną osobę. Następnie kobieta z impetem uderzyła zaparkowany dalej samochód. Niestety siła uderzenia była tak duża, że egzaminator na skutek odniesionych obrażeń zmarł.  
W toku śledztwa ustalono, że samochód egzaminacyjny w chwili zdarzenia był w pełni sprawny, kierująca samochodem była trzeźwa i nie była też pod wpływem środków odurzających. Analiza nagrań z wnętrza pojazdu egzaminacyjnego oraz kamer wewnętrznych ośrodka wskazuje na to, że kobieta pomyliła pedał hamulca z pedałem przyspieszenia. Na skutek tej fatalnej pomyłki, samochód egzaminacyjny gwałtownie przyspieszył, po czym doszło do potracenia egzaminatora, a następnie do uderzenia w zaparkowany samochód. Na nagraniu widać, że 35 letni egzaminator zauważył nietypową sytuację na placu manewrowym i chciał zareagować na nią, wysiadł z samochodu, podniósł rękę i natychmiast rzucił się do ucieczki, widział bowiem, że rozpędzony samochód jedzie w jego kierunku. Niestety nie zdążył. 

Opisywany wypadek był pierwszym tego typu zdarzeniem w historii wojewódzkich ośrodków ruchu drogowego, nigdy wcześniej podczas wykonywania zadań na placu manewrowym nie zginął żaden egzaminator. 

Podziel się