infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Skoro wszyscy tak parkują, to ja też mogę

Utworzono: 03-12-2013 0:00

Lidzbarscy policjanci interweniowali wobec 55-latka, który zaparkował swój samochód na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Mieszkaniec miasta poinformował funkcjonariuszy, że zaparkował na tzw. kopercie, ponieważ nie było wolnych miejsc na parkingu. Mężczyzna dodał, że skoro wszyscy tak parkują to on też tak może. Sprawca wykroczenia odmówił przyjęcia mandatu karnego. Sprawa zakończy się przed sądem.


 
O interwencję poprosił lidzbarskich policjantów mieszkaniec miasta. Mężczyzna poinformował funkcjonariuszy, że na ulicy Astronomów kierowca osobowego opla zaparkował swój samochód na miejscu dla osób niepełnosprawnych. Policjanci szybko ustalili właściciela pojazdu. 55-latek próbował tłumaczyć funkcjonariuszom, że nie miał gdzie zaparkować, bo nie było wolnych miejsc. Lidzbarczanin odmówił przyjęcia mandatu, dodając, że skoro wszyscy tak parkują to on też może. Teraz 55-latek ze swojego postępowania będzie musiał tłumaczyć się w sądzie.

Policjanci przypominają - na tzw. „kopercie” może parkować osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej lub opiekun takiej osoby. Parkujący ma obowiązek umieścić w widocznym miejscu „Kartę parkingową osoby niepełnosprawnej”. Za złamanie zakazu parkowania na miejscu dla osób niepełnosprawnych kodeks wykroczeń przewiduje mandat karny w wysokości 500 złotych i 5 pkt karnych.

Źródło: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

 

Podziel się