infoCAR

Zaloguj się

Sądził, że pieniądze załatwią sprawę

Utworzono: 25-10-2013 0:00

Policjanci z lipnowskiej „drogówki” zatrzymali kierowcę, który chciał ich przekupić. Mężczyzna wręczył kontrolującemu go funkcjonariuszowi 300 złotych, aby nie wypisywał mu mandatu za przekroczenie prędkość. Takim postępowaniem oczywiście nic nie wskórał, a jedynie zdecydowanie pogorszył swoją sytuację.  

policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Do zdarzenia doszło we wtorek (22.10.13) w miejscowości Rumunki Podgłodowskie, na drodze wyjazdowej z Lipna w kierunku Płocka. Wówczas policjanci z lipnowskiej „drogówki” zatrzymali do kontroli kierującego toyotą rav 4, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 46 km/h. Policjanci poinformowali mężczyznę, że za popełnione wykroczenie zgodnie z taryfikatorem zostanie ukarany mandatem i punktami karnymi. Ten nie kwestionował swojego przewinienia, ale w trakcie dalszych czynności kilkakrotnie próbował nakłonić kontrolującego go funkcjonariusza, „wciskając” mu przy tym 300 złotych, aby uznał sprawę za niebyłą. Wobec takiego obrotu sprawy 52-latek został zatrzymany do wyjaśnienia w policyjnym areszcie.


Wczoraj (23.10.13) mężczyzna stanął przed prokuratorem, który po zapoznaniu się z materiałem dowodowym, przedstawił mu zarzut za usiłowanie przekupstwa funkcjonariusza publicznego w zamian za odstąpienie od czynności prawnych.
Za przestępstwo korupcyjne kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności.

asp. szt. Anna Kozłowska
oficer prasowy KPP w Lipnie

Podziel się