infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Rowerzystka miała ponad 4 promile

Utworzono: 22-10-2013 0:00

Dzięki informacji od innego kierowcy, funkcjonariusze zkomisariatu w Lesznowoli zatrzymali Edytę I. Kobieta wsiadła na rowermając 4,2 promila alkoholu w organizmie. Zatrzymana za swojenieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem, grozi jej do rokupozbawienia wolności.

Zdarzenie miało miejsce wczorajprzed 21:00. Na komisariat w Lesznowoli zatelefonował mężczyzna, który wmiejscowości Stara Iwiczna zauważył jadącą rowerzystkę. Zgłaszającegozaniepokoił niebezpieczny styl jazdy kierującej rowerem. Kobieta jechałaod prawej do lewej krawędzi jezdni zagrażając bezpieczeństwu innychużytkowników drogi. Na informację natychmiast zareagował oficer dyżurny iwysłał patrol na ulicę Słoneczną.

Gdy policjanci dojeżdżali namiejsce, rowerzystka zsiadła z roweru i wmawiała funkcjonariuszom, żenie jechała, tylko prowadziła rower. Policjanci zatrzymali kobietę dokontroli. Wtedy wiadomo już było, że jest nietrzeźwa. Badanie alkomatembyło potwierdzeniem wcześniejszych przypuszczeń. Urządzenie wskazało 4,2promila alkoholu w organizmie.

Należy podkreślić, jaknajbardziej słuszną decyzję osoby, która widząc niebezpiecznieporuszającego się rowerzystę powiadomiła policję. Funkcjonariuszesprawdzają każdy tego typu przypadek. Pijany kierowca i rowerzysta toogromne zagrożenie, dlatego informacje przekazywane przez innychużytkowników dróg pozwalają na uniknięcie niepotrzebnych tragedii.

Kobieta za jazdę w stanie nietrzeźwości odpowie przed sądem. Grozi jej nawet do roku pozbawienia wolności.

ea/hkk

 

Źródło: www.policja.waw.pl

Podziel się