infoCAR

Zaloguj się

Rezerwacje online już w 45 ośrodkach WORD!

Utworzono: 09-10-2018 23:43

Możliwość zapisania się na egzamin na prawo jazdy przez Internet jest już obecnie dostępna dla zdecydowanej większości WORD w kraju. Zasięg usługi prezentujemy na uproszczonej mapie opartej na poprzednim podziale administracyjnym składającym się z 49 województw.

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (WORD) powstały po reformie administracyjnej we wszystkich byłych miastach wojewódzkich, a także tych, gdzie ranga miasta wojewódzkiego została utrzymana. Co prawda egzaminy przeprowadzane są także w innych miastach, ale wszędzie tam mamy do czynienia z ośrodkami zamiejscowymi, delegaturami „głównych” WORD. Zapisać się na egzamin przez Internet może każda osoba posiadająca profil kandydata na kierowcę (PKK) i Numer PESEL.

Wielu przypadkach możliwe jest zapisanie się na egzamin w ośrodkach zamiejscowych głównych WORD. Szczególnym przypadkiem jest na naszej mapie WORD Zamość, gdzie usługa rezerwacji online nie jest dostępna w podstawowej siedzibie ośrodka, jest natomiast dostępna dla delegatury w  Biłgoraju.

Dzięki usłudze realizowanej przez serwis www.info-car.pl możliwe jest zapisanie się na dowolną część egzaminu wybranej kategorii bez konieczności wcześniejszego odwiedzania wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Niektóre i bardzo nieliczne WORD zażyczyły sobie jednak, by pierwszy zapis na egzamin odbywał się w tradycyjny sposób, po uprzednim osobistym stawiennictwie w siedzibie WORD. Dzięki usłudze zapisywanie się na egzamin jest dużo mniej uciążliwe dla osób, które mieszkają daleko od ośrodka egzaminacyjnego. Wystarczy bowiem odebrać numer PKK (profil kandydata na kierowcę) z miejscowego wydziału komunikacji i jeszcze tego samego dnia kandydat na kierowcę może zapisać się na część teoretyczną egzaminu przy pomocy komputera lub telefonu komórkowego – wystarczy mieć łączność z Internetem. Elektroniczne zapisy, to wygoda i oszczędność czasu. Kandydaci na kierowcę nie muszą już stać w kolejce do kasy i okienka zapisów. Wystarczy zalogować się na stronie www.info-car.pl , zarezerwować dogodny termin z puli dostępnych i opłacić go przez Internet. Rezerwacja powiedzie się tylko wówczas, gdy dokonana zostanie płatność za wybraną lub wybrane części egzaminu.

Kandydaci na kierowców mają także możliwość zapłaty za egzamin na miejscu w WORD przy użyciu karty płatniczej. To kolejne ułatwienie wprowadzane do WORD przez serwis InfoCar. Nie trzeba już tracić czasu na stanie w dwóch kolejkach (do okienka w WORD i do kasy). Jeżeli kandydat na kierowcę jest już na miejscu w ośrodku egzaminacyjnym wystarczy, że zapisze się na egzamin w biurze obsługi klienta i na miejscu zapłaci kartą.

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej do zapisów online:

Rezerwacja egzaminu online krok po kroku

 

Podziel się