infoCAR

Zaloguj się

Rezerwacje online już w 35 ośrodkach WORD

Utworzono: 25-02-2016 13:23

Możliwość zapisania się na egzamin na prawo jazdy przez Internet jest już obecnie dostępna dla zdecydowanej większości WORD w kraju. Zasięg usługi prezentujemy na uproszczonej mapie opartej na poprzednim podziale administracyjnym składającym się z 49 województw.

Uproszczona mapa zasięgu 49 WORD utworzonych we wszystkich byłych miastach wojewódzkich. Źródło: InfoCar

Uproszczona mapa zasięgu 49 WORD utworzonych we wszystkich byłych miastach wojewódzkich. Źródło: InfoCar

Wojewódzkie Ośrodki Ruchu Drogowego (WORD) powstały po reformie administracyjnej we wszystkich byłych miastach wojewódzkich, a także tych, gdzie ranga miasta wojewódzkiego została utrzymana. Co prawda egzaminy przeprowadzane są także w innych miastach, ale wszędzie tam mamy do czynienia z ośrodkami zamiejscowymi, delegaturami „głównych” WORD. Zapisać się na egzamin przez Internet może każda osoba posiadająca profil kandydata na kierowcę (PKK), dotyczy to również osób, które nie mieszkają w pobliżu WORD, gdzie nie jest uruchomiona usługa, zapisać się można bowiem do dowolnego WORD w kraju wybranego z listy obsługiwanych ośrodków. W pozostałych zapisać się można tylko w tradycyjny sposób, a zatem udać się z wymaganymi dokumentami do WORD i osobiście zapisać się w „okienku”.

Zasięg usługi jest sukcesywnie poszerzany. Mapa obejmuje ośrodek w Toruniu i jego zamiejscową delegaturę w Grudziądzu, gdzie już od 2 marca będzie można zapisać się na egzamin przez Internet.

Dzięki usłudze możliwe jest zapisanie się na dowolną część egzaminu wybranej kategorii bez konieczności wcześniejszego odwiedzania wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Niektóre WORD zażyczyły sobie jednak, by pierwszy zapis na egzamin odbywał się w tradycyjny sposób, po uprzednim osobistym stawiennictwie w siedzibie WORD. Dzięki usłudze zapisywanie się na egzamin jest dużo mniej uciążliwe dla osób, które mieszkają daleko od ośrodka egzaminacyjnego. Wystarczy bowiem odebrać numer PKK (profil kandydata na kierowcę) z miejscowego wydziału komunikacji i jeszcze tego samego dnia kandydat na kierowcę może zapisać się na część teoretyczną egzaminu przy pomocy komputera lub nawet telefonu komórkowego – wystarczy mieć łączność z Internetem. Elektroniczne zapisy, to wygoda i oszczędność czasu. Kandydaci na kierowcę nie muszą już stać w kolejce do kasy i okienka zapisów. Wystarczy zalogować się na stronie www.info-car.pl , zarezerwować dogodny termin z puli dostępnych i opłacić go przez Internet. Rezerwacja powiedzie się tylko wówczas, gdy dokonana zostanie płatność za wybraną lub wybrane części egzaminu.

Kandydaci na kierowców mają także możliwość zapłaty za egzamin na miejscu w WORD przy użyciu karty płatniczej. To kolejne ułatwienie wprowadzane do WORD przez serwis InfoCar. Nie trzeba już tracić czasu na stanie w dwóch kolejkach (do okienka w WORD i do kasy). Jeżeli kandydat na kierowcę jest już na miejscu w ośrodku egzaminacyjnym wystarczy, że zapisze się na egzamin w biurze obsługi klienta i na miejscu zapłaci kartą.

Zachęcamy do zapoznania się z instrukcją obsługi aplikacji internetowej do zapisów online:

Rezerwacja egzaminu online krok po kroku

Podziel się