infoCAR

Zaloguj się

Prawo jazdy w zamian za łapówki - zatrzymano kolejne dwie osoby

Utworzono: 23-04-2014 0:00

Policjanci do walki z korupcją Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie zatrzymali dwie osoby podejrzewane o udział w korupcyjnym procederze związanym z uzyskiwaniem praw jazdy.

Prawo jazdy, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Prawo jazdy, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Jedna z zatrzymanych osób to instruktor nauki jazdy, druga – krewny osoby, która miała zdawać egzamin na prawo jazdy. Obydwaj mężczyźni oddani zostali pod policyjny dozór, wobec instruktora zastosowano dodatkowo poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju. Pod koniec lutego br. do sprawy tej zatrzymany został właściciel szkoły nauki jazdy.

Z analizy dokumentów zabezpieczonych przez funkcjonariuszy prowadzących sprawę wynikało, że dwie osoby mogły uczestniczyć w procederze korupcyjnym. Kiedy podjęte przez śledczych czynności w tej sprawie potwierdziły ten fakt, podejrzewani zostali zatrzymani pod zarzutem przyjmowania i wręczania korzyści majątkowych. Jedna z zatrzymanych osób to instruktor nauki jazdy, druga – krewny osoby, która miała zdawać egzamin na prawo jazdy. Obydwaj mężczyźni oddani zostali pod policyjny dozór, wobec instruktora zastosowano dodatkowo poręczenie majątkowe oraz zakaz opuszczania kraju.

Pod koniec lutego br. do sprawy tej został zatrzymany właściciel szkoły nauki jazdy, który próbował wpływać na świadków. Aby nie utrudniał dalszego postępowania karnego prowadzonego w tej sprawie został on tymczasowo aresztowany.

Postępowanie jest prowadzone pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Krakowie.

Przypominamy, że osoby uwikłane w korupcyjny proceder, które wręczały „łapówkę” mogą skorzystać z możliwości odstąpienia od ukarania jeżeli o fakcie wręczenia korzyści majątkowej zgłoszą same, zanim policjanci prowadzący sprawę zbiorą materiał dowodowy potwierdzający popełnienie przez nich przestępstwa.

(KWP w Krakowie / mw)

Źródło: www.policja.pl

Podziel się