infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Policyjne kontrole pod kryptonimem "Alkohol i Narkotyki"

Utworzono: 30-09-2013 0:00

Policjanci ruchu drogowego prowadzą od wczoraj nasilone kontrole drogowe w celu wyeliminowania kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających. Akcja pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”  prowadzona jest na terenie całego województwa i potrwa do niedzieli.  Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy na drogach województwa, osoby pod wpływem alkoholu były sprawcami 120 wypadków. W następstwie zaistniałych zdarzeń 25 osób poniosło śmierć, a 144 doznało obrażeń ciała.


 
Policyjne kontrole pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki” odbywają się od wczoraj na terenie całego województwa. Akcja policjantów ruchu drogowego ma na celu wyeliminowanie kierujących będących w stanie nietrzeźwości lub pod działaniem środków odurzających. Z policyjnych statystyk wynika, że w ciągu ostatnich ośmiu miesięcy na drogach województwa, osoby pod wpływem alkoholu były sprawcami 120 wypadków drogowych. W porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku liczba wypadków zmniejszyła się o prawie 20 procent, mimo to liczba zdarzeń drogowych z udziałem nietrzeźwych kierujących wciąż jest wysoka. W następstwie zaistniałych zdarzeń 25 osób poniosło śmierć a 144 doznało obrażeń ciała.
Policjanci po raz kolejny apelują do kierowców i przypominają, że za prowadzenie pojazdu wstanie nietrzeźwości lub pod działaniem narkotyków grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności. Za spowodowanie wypadku w takim stanie, którego skutkiem jest śmierć osoby, odpowiedzialność karana wzrasta do lat 12.  
 
AF

Źródło: www.lubelska.policja.gov.pl

Podziel się