infoCAR

Zaloguj się

Podsumowanie akcji "Znicz 2018" – było gorzej niż przed rokiem!

Utworzono: 05-11-2018 14:25

W czasie trwania akcji "ZNICZ 2018" na polskich drogach w ciągu pięciu dni doszło do 408 wypadków, w których zginęło 50 osób a 502 zostało ranne, policjanci w tym czasie zatrzymali 1299 nietrzeźwych kierowców.

Miejsce wypadku z powiatu nidzickiego, źródło: www.policja.pl

Miejsce wypadku z powiatu nidzickiego, źródło: www.policja.pl

Sytuację najlepiej obrazuje zestawienie liczny zabitych dziennie i porównanie liczb do sytuacji z 2017 r. Podczas tegorocznej akcji znicz mieliśmy 81,6 wypadków dziennie, w których ginęło 10 osób dziennie, a 100,4 osoby zostawały ranne. W 2017 r. było to odpowiednio 87 wypadków, 7,57 zabitych i 102,71 rannych dziennie. Okazuje się zatem, że co prawda wypadków było wyraźnie mniej niż przed rokiem, ale niestety były one zdecydowanie bardziej tragiczne w skutkach. Różnica wynosząca ponad 2 osoby zabite dziennie to bardzo dużo – zwłaszcza dla ich rodzin.

Jako bardzo wymowny obrazek tegorocznej akcji, może posłużyć niedzielny wypadek z powiatu nidzickiego, gdzie w miejscowości Kozłowa samochodem osobowym potrącony został technik policyjny pracujący na miejscu wypadku, w którym wcześniej ucierpiał rowerzysta. Jej pojazd uderzył następnie w nieoznakowany radiowóz. Jak się okazało kierująca fiatem stilo 53 letnia kobieta była nietrzeźwa - miała blisko promil alkoholu w organizmie. Policjant trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami. Kierująca została zatrzymana w policyjnym areszcie.

 

Podziel się