infoCAR

Zaloguj się

Podsumowanie akcji „Znicz 2016"

Utworzono: 03-11-2016 15:17

W czasie trwającej w tym roku 6 dni akcji „Znicz 2016", na polskich drogach doszło do 534 wypadków, w których zginęło 49 osób, a 654 zostały ranne. Niestety nie zabrakło nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiedli do swoich aut po alkoholu. Policjanci zatrzymali aż 1363 nietrzeźwych kierujących.

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w piątek 28 października a zakończyła 2 listopada. W całym kraju nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy Policji, wspieranych przez Żandarmerię Wojskową, Straże Miejskie i Gminne, Służbę Ochrony Kolei, pracowników nadzoru ruchu. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.

W czasie wydłużonego świątecznego weekendu na drogach doszło do 534 wypadków drogowych, w których zginęło 49 osób, a 654 zostały ranne.

W ciągu sześciu dni policjanci, mimo licznych apeli, zatrzymali też aż 1363  nietrzeźwych kierujących. Do wielu wypadków doszło z powodu brawurowej jazdy kierowców i nadmiernej prędkości. Trudności przysporzyła także zmienna aura. W tych dniach w Polsce odnotowano i ciepłe, słoneczne dni i obfite opady deszczu, a także spadek temperatury w porze wieczorowo - nocnej.

Źródło: policja.pl

Podziel się