infoCAR

Zaloguj się

Pirat drogowy dostał mandat 1000 złotowy, 32 punkty karne oraz skierowanie na ponowny egzamin na prawo jazdy

Utworzono: 22-11-2013 0:00

Policjanci z Jeleniej Góry zatrzymali mężczyznę , który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenia w ruchu drogowym. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz otrzymał 32 punkty karne. Kierowca będzie musiał ponownie zdawać egzamin na prawo jazdy.

 
 
Mandatem w wysokości 1000 zł oraz 32 punktami karnym ukarali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy miejskiej w Jeleniej Górze 22-letniego kierującego pojazdem marki Audi. Do zdarzenia doszło w Jeleniej Górze około godziny 21.00. Policjanci jadąc ulicą Złotniczą zauważyli , jak kierujący pojazdem marki Audi wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle, następnie na skrzyżowaniu ulic Wojska Polskiego i Armii Krajowej mężczyzna na podwójnej ciągłej, na przejściu dla pieszych wyprzedzał ciąg pojazdów. Kierowca następnie ponownie przejechał skrzyżowanie na czerwonym świetle, stwarzając w ten sposób zagrożenie dla innych. Mężczyzna wyprzedzał sznur pojazdów na podwójnej ciągłej i na przejściu dla pieszych.
 
Pirat za popełnione wykroczenia został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 zł oraz otrzymał 32 punkty karne. Tłumaczył się, że trochę się spieszył. Teraz czeka go ponowny egzamin na prawo jazdy.
 
Źródło: KMP Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska
 

Podziel się