infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Pijany ojciec wiózł syna do domu…

Utworzono: 26-09-2013 0:00

2,8 promila alkoholu w organizmie miał kierowca volkswagena, który wiózł swojego syna ze szkoły do domu. Został zatrzymany przez policjantów z powiatu kłodzkiego. Nieodpowiedzialny 45-latek za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości odpowie teraz przed sądem. Grozi mu utrata prawa jazdy oraz kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.Mimo licznych apeli kierowanych do kierowców o zachowanie rozsądku i ostrożności na drodze, a zwłaszcza o nie wsiadanie za kierownicę po alkoholu, nadal zdarzają się przypadki świadczące o całkowitej nieodpowiedzialności niektórych kierujących pojazdami.

Wczoraj około godz.15.00 w centrum Kłodzka policjanci zatrzymali do kontroli drogowej 45-letniego mieszkaniec gminy Kłodzko, od którego podczas czynności wyczuli silną woń alkoholu. Funkcjonariusze sprawdzili stan trzeźwości kierującego. Badanie alkomatem wykazało 2,8 promila alkoholu w jego organizmie. Okazało się, że mężczyzna będąc w takim stanie wiózł swojego kilkunastoletniego syna do domu.

Kierujący trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszy zarzut za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. W myśl obowiązujących przepisów grozić mu może kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności oraz utrata prawa jazdy.

st. asp. Łukasz Dutkowiak


Źródło: KPP Kłodzko
 

Podziel się