infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Pijany kierowca chciał przechytrzyć policjantów

Utworzono: 22-12-2016 1:04

Do zdarzenia doszło 19 grudnia w Knurowie. Policja została powiadomiona przez anonimowego świadka o kierowcy „małego mercedesa”, którego nie panuje nad pojazdem i istnieje podejrzenie, że jest nietrzeźwy.

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

Policjanci natychmiast zareagowali na zgłoszenie i wybrali się w okolicę, gdzie widziany był pojazd. Dość szybko na jednej z ulic Knurowa dostrzegli Mercedesa klasy A i rozmawiającą obok niego parę – wysokiego mężczyznę i znacznie od niego niższą kobietę. Policjanci zauważyli, że mężczyzna jest nietrzeźwy i zapytali go o to, czy prowadził auto. Ten zaprzeczył i powiedział, że za kierownicą pojazdu siedziała jego żona. Jeden z policjantów spojrzał jednak na wnętrze pojazdu i zauważył, że fotel kierowcy jest odsunięty bardzo daleko od kierownicy. Poprosił zatem, by żona nietrzeźwego mężczyzny usiadła w fotelu kierowcy. Bez zaskoczenia okazało się, że przy tak ustawionym fotelu kobieta nie jest w stanie sięgnąć ani kierownicy, ani pedałów pojazdu. Wobec niezbitych dowodów mężczyzna przyznał się do tego, że to on kierował samochodem. Badanie trzeźwości wykazało, że 38 latek miał we krwi 2,4 promila alkoholu. Mężczyzna stracił już prawo jazdy, a o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Podobnych historii praktyka policyjna zna znacznie więcej. Często bowiem pijanym kierowcom wydaje się, że wraz z wypitym alkoholem stali się „geniuszami zbrodni” i są w stanie wywieść w pole nawet najlepszego detektywa. Klasyką gatunku są zamiany miejsc na przednich fotelach, gdy pojazd jest zatrzymywany do kontroli drogowej. Rzecz odbywa się bez otwierania drzwi, by zmylić „przeciwnika”, ale zazwyczaj wszystko jest doskonale widoczne przez szyby pojazdu. Ta taktyka jest policji doskonale znana, w kronikach policyjnych można znaleźć setki takich historii i w większości są one takie same: pijany mężczyzna kieruje samochodem, obok siedzi trzeźwa kobieta posiadająca prawo jazdy, gdy zatrzymuje ich policja, zamieniają się miejscami.

Najbardziej szokujące w tych historiach jest to, że pijani decydują się na kierowanie pojazdem w sytuacji, gdy istnieje doskonała alternatywa – trzeźwa inna osoba, która posiada prawo jazdy. Szokujące jest jeszcze to, że wspomniane trzeźwe osoby pozwalają na to, by zazwyczaj bliska im osoba wsiadała pod wpływem alkoholu za kierownicę.

Podziel się