infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Pełny standard dwujezdniowej S8 Jeżewo – Białystok

Utworzono: 05-01-2015 0:00

Pełny standard dwujezdniowej drogi ekspresowej ma od 30 grudnia fragment S8: Jeżewo – Białystok. Zdjęte zostały ograniczenia prędkości i kierowcy aut osobowych mogą - zgodnie z prawem – poruszać się na tym odcinku z prędkością 120 km/h.

Widok na nowo oddaną drogę, źródło: www.gddkia.gov.pl

Widok na nowo oddaną drogę, źródło: www.gddkia.gov.pl

Dzięki sprawnym działaniom służb Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego już dzisiaj (niespełna 2 tyg. po zakończeniu prac przy ekranach) GDDKiA otrzymała na piśmie informację o tym, że WINB : „nie zgłasza sprzeciwu w przedmiocie przystosowania do użytkowania zrealizowanego zakresu robót…” . To zaś oznacza zakończenie formalnych procedur po zakończeniu (w dniu 17.12) budowy dodatkowych ogrodzeń i ekranów akustycznych. Dlatego też już dzisiaj drogowcy mogli usunąć obowiązujące dotychczas ograniczenia prędkości do 100 km/h.

Obowiązywały one przeszło dwa lata, ponieważ dodatkowe ekrany oraz wygrodzenia są elementami ochrony środowiska , a bez nich odcinek nie spełniał wszystkich standardów drogi ekspresowej. Budowa ekranów przeciągała się ze względu na problemy wykonawców – pierwszy zbankrutował zanim rozpoczął budowę, drugi został wyrzucony ze względu na znaczące opóźnienia i niemożność zrealizowania zadania zgodnie z umową, wreszcie ekrany wybudował – i też nie bez problemów – trzeci wykonawca, firma Via Polonia.

Źródło; www.gddkia.gov.pl

Podziel się