infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Nowym Volvo nie przekroczysz 180 km/h

Utworzono: 05-03-2019 8:59

Teoretycznie wiadomość ta nie powinna zmartwić nikogo poza Niemcami. Tylko tam są bowiem drogi, gdzie można jechać szybciej. Tymczasem informacja ta wzbudza emocje również w naszym kraju, gdzie limity prędkości są znacznie niższe.

Źródło: www.volvocars.com

Źródło: www.volvocars.com

Jak informuje Volvo w swoich oficjalnych komunikatach, od przyszłego roku każdy ich samochód nie będzie w stanie przekroczyć prędkości 180 km/h. W czasie rozpędzania się zadziała elektroniczny ogranicznik prędkości, który co najwyżej  pozwoli na utrzymywanie tej i tak bardzo dużej prędkości. Motywacją koncernu znanego z troski o bezpieczeństwo ruchu drogowego, jest oczywiście chęć ratowania życia. Jak powiedział Håkan Samuelsson prezes firmy: „Volvo zawsze było liderem w kwestii bezpieczeństwa na drodze i zawsze nim będzie. Ze względu na nasze badania wiemy, gdzie są obszary problematyczne, jeśli chodzi o przeciwdziałanie poważnym obrażeniom i ofiarom  śmiertelnym w naszych samochodach i chociaż ograniczenie prędkości nie jest lekarstwem na wszystko, warto to zrobić, jeśli uda nam się uratować choćby jedno życie".

Volvo zwraca uwagę na to, że ludzie maja za małą świadomość tego, jak niebezpieczna jest prędkość: „Jako ludzie rozumiemy niebezpieczeństwa związane z wężami, pająkami i wysokościami. Z prędkościami już nie tak bardzo "- powiedział  Jan Ivarsson, zastępca dyrektora i starszy doradca ds. bezpieczeństwa w Volvo. Jak podkreśla dyrekcja Volvo, firma ma nadzieję, że ich działania staną się wzorem do naśladowania dla innych producentów pojazdów na całym świecie.

Czy inni producenci pójdą śladem Volvo – być może, ale raczej nie ma na co liczyć, że zrobią tak wszyscy. Raczej nikt nie wyobraża sobie, by firmy takie jak Ferrari, Lamborghini, Porsche, czy również szwedzki Koenigsegg, ustawiły w swoich pojazdach limity prędkości na poziomie 180 km/h.

 

 

Podziel się