infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Nietrzeźwy kierowca i bez uprawnień

Utworzono: 06-11-2013 0:00

Policjanci z powiatu jeleniogórskiego zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kierowanie samochodem po pijanemu i bez uprawnień. Przeprowadzone badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało ponad 1 promil. Kierowca chcąc uniknąć kontroli drogowej omal nie spowodował poważnego zdarzenia drogowego. Ponadto w takim stanie przewoził trzy osoby. Za to przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat, zakaz kierowania pojazdami na kilka lat oraz wysoka grzywna.


Policjanci z Kowar zatrzymali 19-letniego mężczyznę podejrzanego o kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz stworzenie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

2 listopada 2013 roku około godziny 23.55 policjanci będąc w Mysłakowicach na ul. Jeleniogórskiej zwrócili uwagę na pojazd marki VW Passat wyjeżdżający z bocznej ulicy. Ich uwagę zwróciło nienaturalne, nerwowe zachowanie kierowcy. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli drogowej. W tym celu włączyli sygnały świetlne. Kiedy kierujący to zauważył natychmiast włączył wsteczny bieg i szybko zaczął cofać, aż wpadł do rowu i się zatrzymał. Mężczyzna omal nie spowodował poważnego zdarzenia drogowego. Kierującym okazał się, 19-letni mieszkaniec Mysłakowic. W aucie podróżowało dodatkowo trzech pasażerów. Policjanci w trakcie czynności wyczuli od mężczyzny wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad 1 promil. Ponadto okazało się, że 19-latek nie posiada w ogóle uprawnień do kierowania pojazdami.

19-latkowi za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności nawet do 2 lat. Z całą pewnością zapłaci on wysoką grzywnę oraz będzie miał zakaz kierowania pojazdami na kilka lat. Odpowie on również za stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa dla osób, które znajdowały się z nim pojeździe.

Źródło: KMP Jelenia Góra
podinsp. Edyta Bagrowska

Podziel się