infoCAR

Zaloguj się

Nietrzeźwy kierowca busa wiózł blisko 20 dzieci do szkoły

Utworzono: 23-04-2015 0:00

Przed sądem odpowie mężczyzna, zatrzymany przez policjantów ze zgorzeleckiej komendy, który nietrzeźwy wiózł busem blisko 20 niepełnosprawnych dzieci na zajęcia do szkoły. Do zatrzymania doszło w godzinach rannych, podczas kontroli pojazdów. Uczniowie musieli zaczekać na innego kierowcę.

Zatrzymany pojazd, źródło: www.policja.pl

Zatrzymany pojazd, źródło: www.policja.pl

Policjanci ruchu drogowego zgorzeleckiej komendy w wyniku podjętych działań zatrzymali kierowcę busa, który przewoził niepełnosprawne dzieci do szkoły na zajęcia, znajdując się w stanie nietrzeźwości. W chwili zatrzymania, 63-letni mężczyzna przewoził blisko 20 dzieci.

Do całego zdarzenia doszło dziś tuż po godz. 7 rano w miejscowości Radomierzyce. Funkcjonariusze zatrzymali do kontroli kierującego busem, z którym podróżowały niepełnosprawne dzieci i ich opiekun. Uczniowie z terenu gminy Bogatynia jechali do zgorzeleckich szkół. Okazało się, że mężczyzna jest nietrzeźwy i ma ponad pół promila alkoholu w organizmie. Policjanci natychmiast przerwali dalszą jazdę tego kierowcy. Niestety wszystkie przewożone osoby musiały zaczekać na innego kierowcę.

W chwili obecnej wyjaśniane są wszystkie okoliczności tego zdarzenia. 63-letni kierowca będzie odpowiadał przed sądem. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi mu kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP w Zgorzelcu

Podziel się