infoCAR

Zaloguj się

Nietrzeźwy kierowca autobusu miał wieźć dzieci na kolonie

Utworzono: 27-08-2014 0:00

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zgorzeleckiej komendy podczas kontroli autokaru przed wyjazdem na kolonię zatrzymali kierowcę, który miał przewieźć kilkadziesiąt dzieci do jednej z nadmorskich miejscowości. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu i ma 0,34 promila.

Radiowóz policji, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Radiowóz policji, źródło: materiały własne www.info-car.pl

18 sierpnia 2014 roku, około godz. 7.20 policjanci Wydziału Ruchu Drogowego komendy powiatowej w Zgorzelcu, podczas rutynowej kontroli autokaru przed wyjazdem na kolonię, zatrzymali 45-letniego mieszkańca powiatu wałbrzyskiego, który miał zawieźć dzieci do miejscowości Międzywodzie. Autobusem na letni wypoczynek miało podróżować około 50 dzieci wraz z opiekunami. Podczas przeprowadzonej kontroli  funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że miał on 0,34 promila. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy i uniemożliwili mu dalszą jazdę.

Decyzję o tym, jakie konsekwencje poniesie kierujący autobusem, podejmie teraz sąd. Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności.

asp. Wojciech Jabłoński

Źródło: KPP w Zgorzelcu
st. asp. Arkadiusz Brejnak

Podziel się