infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Niechlubni „alkoholowi rekordziści” i pirat drogowy w rękach kłodzkich policjantów

Utworzono: 23-10-2013 0:00

Policjanci z powiatu kłodzkiego w wyniku prowadzonych działań zatrzymali mężczyznę, który mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie jechał samochodem. Jak się okazało miał już sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wcześniej funkcjonariusze zatrzymali też innego kierowcę, który mając ponad 3 promile prowadził traktor oraz pirata drogowego, który w terenie zabudowanym gnał z prędkością o ponad 40 km/h niż dozwolona w danym rejonie. Teraz zatrzymanym za ich wyczyny grożą surowe konsekwencje prawne.

zatrzymany mężczyzna, źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

zatrzymany mężczyzna, źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

21 października 2013 r. około godz. 17.30 w Kłodzku na ul. Mariańskiej, policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 44 km/h. Okazało się, że 23 - letni kierowca nie posiadał przy sobie dokumentów. Pirat drogowy nie stosował też pasów bezpieczeństwa. W tej sprawie skierowany zostanie wniosek do sądu o ukaranie.

Chwilę wcześniej, w Szczytnej na ul. Dojazdowej policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego również fordem. Okazało się, że 34 - letni mężczyzna kierował samochodem mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto, jak się okazało wcześniej wobec kierującego sąd orzekł już zakaz kierowania pojazdami na okres 60 miesięcy - do 2014 r.

Wczoraj w Międzylesiu pijany okazał się też 46 - letni mężczyzna kierujący traktorem, który jadąc uderzył w zaparkowany samochód osobowy. Kierowca ciągnika, chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, zaraz po zdarzeniu oddalił się z jego miejsca. Patrol policji szybko go jednak odnalazł i zatrzymał. Badanie wykazało u niego ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

O dalszym losie zatrzymanych mężczyzn teraz zadecyduje sąd.

Niestety, wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, jak poważnym zagrożeniem jest alkohol . Nawet jego niewielka ilość w organizmie wpływa na koncentrację i refleks kierującego, przez co staje się niebezpieczny nie tylko dla samego siebie, ale także dla innych uczestników ruchu drogowego.

Przypomnijmy, że za prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, natomiast za naruszenie zakazu sądowego grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Kłodzko) Oficer Prasowy
podinsp. Wioletta Martuszewska

Podziel się