infoCAR

Zaloguj się

Łódzki odcinek A1 – wideo z przejazdu

Utworzono: 14-07-2016 1:16

Oddany do ruchu 1 lipca odcinek autostrady A1 zmienił życie mieszkańców łodzi w sposób tak znaczący, że nawet najbardziej optymistyczne przewidywania drogowców nie były zbliżone do tego, co nastąpiło – ruch samochodów ciężarowych w mieście zmalał o około 80%!

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

Ruch pozostałych pojazdów na trasach przelotowych przez miasto również znacząco się zmniejszył. Łodzianie przecierają oczy ze zdumienia i niedowierzają, że z wiecznie zakorkowanego miasta Łódź przekształciła się w nowoczesną i dobrze skomunikowaną metropolię.

Kierowcom nie ma się czemu dziwić, że wybierają przejazd autostradą i omijają Łódź od wschodniej strony. Nowo oddany odcinek A1 jest bowiem praktycznie wschodnią obwodnicą miasta (podobnie jest w przypadku Torunia).  Osoby wybierające się na południe kraju, mogą autostradą dojechać już do Tuszyna. Kierowcy, którzy dotychczas zjeżdżali z autostrad A1 lub A2 w Strykowie, a później przejeżdżali przez Łódź, by kontynuować podróż na południe, zaoszczędzą teraz wiele czasu za kółkiem. Wcześniej przebicie się przez zakorkowane miasto trwało od około 1 do nawet 2,5 godzin ( zależności od pory dnia i korków w mieście). Teraz przejazd nowym odcinkiem autostrady trwa około 20 minut!

Na filmie udostępnionym nam przez facebookowy fanpage Autostrady Polska widzimy pełny przejazd przez nowo otwartą drogę. Jak widać ruch na autostradzie jest niemały, co dobitnie świadczy o tym,  że autostrada była potrzebna. Kierowców bez wątpienia zachęca te z to, że jak na razie za przejazd nie są pobierane opłaty.

Podziel się