infoCAR

Zaloguj się

Kierowca maserati jechał za karetką korytarzem życia

Utworzono: 12-03-2019 8:52

Rzadko spotykaną arogancją na drodze wykazał się 46 letni kierowca maserati, który w celu ułatwienia sobie przejazdu jechał za karetką jadącą na sygnale do wypadku. Za swoje zachowanie 46 latek został ukarany zakazem prowadzenia pojazdów na 8 miesięcy i grzywną w wysokości 1500 zł.

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

„Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem prowadził postępowanie w sprawie o wykroczenia,  jakich dopuścił się w niedzielę ( 14.10.2018r.) po godzinie 17.00 na trasie ze Szczawnicy do Krościenka nad Dunajcem  kierujący maserati .  Mężczyzna, żeby ominąć korek poruszał się za jadącą na sygnale karetką pogotowia. Pomimo zwrócenia uwagi przez kierowcę karetki mężczyzna nie zaprzestał kontynuowania jazdy korytarzem życia, jaki tworzyli pozostali uczestnicy ruchu drogowego w celu bezpiecznego przejazdu karetki.   Ponadto kierujący niejednokrotnie stworzył zagrożenie bezpieczeństwa dla pojazdów jadących z naprzeciwka, których kierujący próbując włączyć się do ruchu po przejechaniu pojazdu uprzywilejowanego zmuszeni byli gwałtownie hamować. Policjanci ustalili kierującego, którym okazał się 46-latek z powiatu nowotarskiego. W poszukiwaniu świadków zdarzenia, w mediach i na stronie internetowej jednostki został umieszczony komunikat. Po przesłuchaniu świadków, którzy zgłosili się z całej Polski skierowano sprawę do sądu. Pod koniec lutego zapadł wyrok. Za naruszenie obowiązku jazdy blisko prawej krawędzi jezdni, zakazu wyprzedzania na skrzyżowaniu, zakazu wyprzedzania  pojazdu przywilejowanego w obszarze zabudowanym oraz cofania na moście, za zajmowanie więcej niż jednego wyznaczonego na jezdni pasa ruchu, niezastosowanie się do znaku C-9, niezastosowanie się do poleceń wydawanych przez osoby uprawnione do kontroli ruchu drogowego oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym innym niż kolizja, sąd orzekł wobec  46-latka zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych w ruchu lądowym na okres  8 miesięcy. Dodatkowo mężczyzna został ukarany kosztami postępowania sądowego i grzywną w kwocie 1500 złotych” – Żródło Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu

Takie zachowanie, choć jest wyjątkowo bulwersujące, nie jest zachowaniem odosobnionym. Podobne przypadki niestety już niejednokrotnie miały miejsce. Tymczasem wcale nie jest to w kontekście pojazdów uprzywilejowanych zachowanie najbardziej szokujące. Poniżej prezentujemy nagranie z karetki, na którym widać, kierowców wykorzystujących korytarz życia, by zawrócić na autostradzie, blokując w ten sposób przejazd zespołowi ratownictwa medycznego, który jechał do ludzi potrzebujących natychmiastowej pomocy. Niezwykle budujące jest to, że kierowcy w Polsce w absolutnej większości przypadków prawidłowo tworzą korytarz życia. Niestety zdarzają się wśród nich bezmyślne czarne owce, które mogą swoim zachowaniem zniweczyć trud setek pozostałych normalnych kierowców.

Podziel się