infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Kępno - Pośpiech kosztował prawo jazdy

Utworzono: 16-12-2015 0:00

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Kępnie zatrzymali 66-letniego mężczyznę, kierującego volkswagenem, którego zachowanie na drodze spowodowało bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa. Mężczyzna wyprzedzał na skrzyżowaniu w Bralinie, w momencie, gdy drogą przechodziły dzieci. Tylko szybki refleks ucznia pozwolił mu uniknąć wypadku drogowego.

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne info-car.pl

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne info-car.pl

9 grudnia br. około godziny 7.30 policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kępnie, patrolował ulice Bralina, dbając między innymi o to, aby dzieci bezpiecznie dotarły do pobliskiej szkoły. W trakcie czynności funkcjonariusze zauważyli volkswagena łamiącego przepisy drogowe. Kierowca tego auta popełnił szereg wykroczeń na drodze. Wyprzedzał w rejonie skrzyżowania i omal nie doprowadził do potrącenia dzieci, które szły tamtędy do szkoły.

Policjanci, którzy byli świadkami całego zajścia, ruszyli za kierowcą i zatrzymali go. Za kierownicą auta siedział 66-letni mężczyzna, mieszkaniec gm. Bralin. Podczas interwencji poinformowano go o popełnionych wykroczeniach. Teraz 66-latkowi przedstawione zostaną zarzuty związane z jego nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, a materiały sprawy trafią do Sądu Rejonowego w Kępnie.

Ponadto funkcjonariusze, z uwagi na realne zagrożenie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, zatrzymali kierowcy prawo jazdy i skierowali do Sądu Rejonowego w Kępnie stosowny wniosek w tej sprawie. Ostateczną decyzję w kwestii utraty uprawnień do kierowania pojazdami wyda sąd. 

Źródło: www.wielkopolska.policja.gov.pl

Podziel się