infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Gnał ulicami miasta, stwarzając zagrożenie - zatrzymany po pościgu

Utworzono: 09-12-2013 0:00

Policjanci z Głogowa zatrzymali po pościgu mężczyznę, który nie reagował na polecenie zatrzymania się do kontroli. Kierowca na widok policyjnych sygnałów, zwiększył wręcz prędkość i zaczął uciekać. Po zatrzymaniu okazało się, że powodem jego ucieczki był brak prawa jazdy. Policjanci po analizie materiału wideo dopatrzyli się wielokrotnego złamania przepisów, w tym m.in. jazdy z nadmierną prędkością, wymuszenia pierwszeństwa i jazdy pod prąd. Mężczyzna odpowie teraz za swoje czyny przed sądem.

Pościg, źródło: www.policja.pl

Pościg, źródło: www.policja.pl

Policjanci Ruchu Drogowego w godzinach popołudniowych, w trakcie patrolu, zauważyli na Rondzie Konstytucji 3 - ego Maja w Głogowie, samochód marki Ford Probe, którego kierujący złamał przepisy ruchu drogowego. Funkcjonariusze postanowili go zatrzymać do kontroli.

Kierowca nie reagował jednak na sygnały dźwiękowe i świetlne podawane przez policjantów i gwałtownie przyśpieszając, rozpoczął ucieczkę. Trwała ona kilka minut. Kierowca łamał przepisy i powodował zagrożenie w ruchu drogowym. Został zatrzymany po zablokowaniu drogi. Kierowcą okazał się 31 - letni głogowianin, który oświadczył, że uciekał przed patrolem, ponieważ bał się konsekwencji braku posiadania prawa jazdy.

Kierowca był trzeźwy. Miał jednak dwóch nietrzeźwych pasażerów. Jego zachowanie mogło doprowadzić do tragedii. Stworzył wiele groźnych i niebezpiecznych sytuacji na drodze. Policjanci po analizie materiału wideo dopatrzyli się wielokrotnego złamania przepisów. Jazda bez uprawnień, nadmierna prędkość, wymuszenia pierwszeństwa, jazda pod prąd - to tylko niektóre z nich. Sprawa kierowcy zostanie skierowana teraz do sądu, który podejmie dalsze decyzje wobec kierowcy.


Źródło: (KWP we Wrocławiu / mw)

Podziel się