infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Filia WORD w Szczecinku już otwarta!

Utworzono: 06-04-2017 15:37

Zachodniopomorski Ośrodek Ruchu Drogowego w Koszalinie otworzył swoją filię w Szczecinku. Od 4 kwietnia 2017 r. można tam zdawać egzaminy na kategorie: B, B1 i AM. Filia powstała w regionie, w którym odległość do najbliższego WORD wynosiła około 70 km.

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

Do niedawna Szczecinek, oraz inne okoliczne miasta, takie jak np. Chojnice lub Drawsko Pomorskie, był miejscem, gdzie o prawo jazdy było zdecydowanie ciężej niż w innych regionach Polski. Wszystko z powodu dużej odległości do jakiegokolwiek WORD. W przypadku Szczecinka, odległość do najbliższych ośrodków była podobna, zarówno do Piły jak i Koszalina jest około 70 km. Kandydaci na kierowców wybierali zatem jedno z tych miast do szkolenia i egzaminowania. Stanowiło to problem dla lokalnych szkół jazdy z powodu różnych pojazdów egzaminacyjnych we wspomnianych miastach. Teraz szkoły będą mogły przesiąść się na jeden model pojazdów egzaminacyjnych, a także szkolić kandydatów na kierowców w swoim mieście. Możliwość egzaminowania w filii WORD dotyczy tylko 3 kategorii prawa jazdy, ale wśród nich znajduje się najpopularniejsza kategoria B, co zapewne zdecydowanie przełoży się na dostępność prawa jazdy i mobilność mieszkańców regionu.

Filia WORD w Szczecinku powstała w samym środku ogromniej przestrzeni, która dotychczas nie miała ani jednego ośrodka egzaminacyjnego. Taki stan rzeczy wynika wprost z reformy, która powołała do życia wojewódzkie ośrodki ruchu drogowego – te powstały bowiem na bazie 49 miast wojewódzkich z poprzedniego podziału administracyjnego. Problem w tym, że akurat w przypadku północno-zachodniej części kraju, miasta wojewódzkie były położone w znacznym oddaleniu od siebie nawzajem – prezentujemy to na grafice do artykułu.  W ten sposób na mapie powstała ogromna biała plama bez ośrodka, gdzie kandydaci na kierowców mogliby zdać egzamin na prawo jazdy. Filia w Szczecinku bez wątpienia będzie mogła liczyć również na kandydatów na kierowców z innych miast, którym było daleko do jakiegokolwiek ośrodka Chojnice (67 km) lub np. Drawsko Pomorskie (74 km) dla których Szczecinek będzie najbliższym WORD.

Szczecinek, który liczy sobie około 40 tys. mieszkańców, jest niewiele mniejszym miastem od Sieradza (42 tys. mieszkańców), Skierniewic (47 tys. mieszkańców) lub Ciechanowa (42 tys. mieszkańców) które to miastami „wordowskimi” były od zawsze. Szczecinek posiada również niezbędną infrastrukturę drogową do przeprowadzania egzaminów w ruchu miejskim – liczne ronda, drogi dwujezdniowe, sygnalizacja świetlna itd. Oprócz tego przez miasto przebiega ruchliwa droga krajowa nr 11.

Informujemy, że w filii WORD w Szczecinku istnieje możliwość zapłaty za egzamin kartą płatniczą dzięki usłudze InfoCar.

Podziel się