infoCAR

Zaloguj się

Egzaminy w Grójcu - pierwszego dnia zdawalność praktyki 60%!

Utworzono: 03-06-2016 0:29

20 maja 2016 roku Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Warszawie dokonał otwarcia terenowego oddziału w Grójcu, w którym kandydaci na kierowców mają możliwość przystępowania do egzaminów teoretycznych na kategorie: A, A1, A2, AM, B i B1 oraz egzaminów praktycznych na kat B i B1. Pojazdami egzaminacyjnymi w tej lokalizacji są samochody Hyundai I 20. Pierwszy egzamin rozpoczął się 21 maja o godzinie 9.00.

Źródło: www.word.waw.pl

Źródło: www.word.waw.pl

Jak informuje nas dyrektor warszawskiego WORD Dariusz Szczygielski, pierwszego dnia zdawalność egzaminów praktycznych utrzymywała się na bardzo wysokim poziomie. Około 60% kandydatów na kierowców zaliczało egzamin, obecnie jednak zdawalność stabilizuje się na poziomie zbliżonym do zdawalności pozostałych filii i głównej siedziby WORD Warszawa. Na ocenę statystyk jest jeszcze jednak za wcześnie. Dopiero, gdy próba statystyczna będzie dużo większa, wówczas będziemy mogli na ten temat powiedzieć więcej. To zresztą powinno nastąpić już w niedługim czasie, ponieważ liczba egzaminów w Grójcu ma systematycznie rosnąć – W Grójcu zatrudnionych mamy obecnie 2 egzaminatorów, ale docelowo ma ich być 5 lub 6, ponieważ planujemy w tej lokalizacji przeprowadzać około 60 egzaminów dziennie, na dzisiaj przeprowadzamy około 20 egzaminów w ciągu dnia – powiedział dyrektor Dariusz Szczygielski.

Dyrektor WORD Warszawa nie obawia się tego, że nowe miejsca egzaminowania będą konkurencją dla dotychczasowych filii – Nie otwierałbym nowych filii, gdybym wiedział, że ośrodek na tym straci. Jako menadżer widzę raczej w nowych filiach dodatkowe źródło przychodu. Myślę też, że dzięki powstaniu filii w Grójcu, a później w Nowym Dworze Mazowieckim, uda się nam zatrzymać kandydatów na kierowców, którzy swojej szansy szukali w innych ośrodkach, takich jak np. Łomża lub inne WORD zlokalizowane wokół Warszawy. Już teraz na ulicach stolicy widzimy samochody nauki jazdy, które są oklejone informacją typu: „egzamin w Łomży”. Mam nadzieję, że zarówno kandydaci na kierowców, jak i instruktorzy, swoją uwagę skierują teraz na Grójec.

Jak podkreśla dyrektor warszawskiego ośrodka, filia w Grójcu powstała dzięki zapotrzebowaniu i zaangażowaniu w realizację przedsięwzięcia lokalnej społeczności oraz samorządu. W powstanie tej filii zaangażował się również marszałek Adam Struzik, co było wyrazem poparcia oddolnej inicjatywy społecznej. Warszawski WORD w najbliższym czasie otworzy także kolejną filię zamiejscową, tym razem na północ od stolicy  – Filia w Nowym Dworze Mazowieckim miała pierwotnie powstać jako pierwsza, mamy w tej sprawie podjęte stosowne uchwały, ale ze względu na to, że tamten projekt wpisuje się w tzw. Zintegrowaną Inwestycję Terytorialną i będzie częścią składową większego przedsięwzięcia, to niestety musimy jeszcze trochę poczekać na powstanie nowej filii. Ośrodek w Nowym Dworze Mazowieckim powstanie w pobliżu dworca kolejowego jako część inicjatywy Park&Ride, gdzie kierowcy będą mogli zostawić swoje pojazdy na bezpiecznym parkingu i w dalszą podróż udać się pociągiem. Filia będzie tuż obok i będzie wspierać ten projekt  - powiedział dyrektor Dariusz Szczygielski.

Wszystko wskazuje na to, że filia w oddalonym o zaledwie 47 km od Warszawy Grójcu, stanie się alternatywą dla kandydatów na kierowców, którzy zrażeni niepowodzeniami w stolicy, szukali swojej szansy na prawo jazdy w innych miastach. Nowe miejsce egzaminowania jest też bez wątpienia dużym ułatwieniem, dla mieszkańców tego 15 tysięcznego miasta i innych okolicznych miejscowości takich jak: Białobrzegi, Warka, Góra Kalwaria i innych. Koszty dojazdu i łatwość dotarcia do WORD, powinny być tutaj dużym atutem.

Miło nam poinformować, że od pierwszych dni działania ośrodka w Grójcu, istnieje tam możliwość rezerwacji i opłacenia egzaminu online dzięki usłudze InfoCar. Rezerwacji można dokonać pod adresem:  https://info-car.pl/infocar/konto/word/rezerwacja.html

 

Podziel się