infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Działania ,,Stop czerwone”

Utworzono: 23-10-2013 0:00

29 kierowców niestosujących się do sygnalizacji świetlnej ukarali wczoraj mandatami policjanci z suwalskiej drogówki. To rezultat działań „Stop czerwone”.

kontrola drogowa, źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

kontrola drogowa, źródło: www.podlaska.policja.gov.pl

Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach prowadzili działania „Stop czerwone”. To już kolejna tego typu akcja w Suwałkach. Celem działań jest poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez sprawdzanie, czy kierowcy stosują się do sygnalizacji świetlnej. Osoby łamiące przepisy ruchu drogowego rejestrowały policyjne videorejestratory zamontowane w radiowozach. Podczas akcji policjanci skontrolowali 51 pojazdów, w tym 30 kierujących samochodami osobowymi oraz 21 kierowców ciężarówek. 43 spośród nich zostało ukaranych mandatami, z czego 29 za niestosowanie się do sygnalizacji świetlnej na  ulicach Pułaskiego, Utrata i Podhorskiego.

Policjanci apelują i przypominają! Pamiętajmy, że wjechanie na skrzyżowanie na czerwonym świetle niesie za sobą olbrzymie zagrożenie, gdyż w tym czasie mogą tam już być inne pojazdy. Niestety nie wszyscy kierowcy wiedzą, że światło czerwone to nic innego jak sygnał STOP, a zatrzymanie się przed nim jest bezwzględnym obowiązkiem. Taryfikator mandatowy za to wykroczenie przewiduje mandat w wysokości do 500 złotych oraz 6 punktów karnych.

źródło – oficer prasowy KMP w Suwałkach
www.podlaska.policja.gov.pl

Podziel się