infoCAR

Zaloguj się

Ciężarówka z usterkami i bez badań technicznych

Utworzono: 13-03-2019 7:55

Niesprawną ciężarówkę bez aktualnego badania technicznego skontrolował patrol mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego na jednej z ulic Radomia.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Pojazd przewożący piasek został zatrzymany we wtorek (12 marca) na ulicy Wierzbickiej i skierowany na pobliski punkt kontrolny w celu sprawdzenia rzeczywistej masy oraz stanu technicznego. Ilość ładunku nie budziła zastrzeżeń inspektorów, ale stan techniczny auta okazał się mocno odstający od norm.

Ciężarówka poruszała się po drogach pomimo tego, że nie miała aktualnych badań technicznych. Termin ważności ostatnich badań upłynął 22 lutego 2019 roku.

W trakcie oględzin stanu technicznego pojazdu, załoga patrolu ITD stwierdziła m.in. wycieki płynów eksploatacyjnych, nieszczelność układu pneumatycznego (hamulcowego), nadmierne zużycie bieżnika opon na drugiej osi i różną ich rzeźbę na tej samej osi. Oprócz tego w ciężarówce nie działały światła „stop” i były uszkodzone tylne lampy.

Kontrola zakończyła się zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego pojazdu. Właścicielowi ciężarówki grozi 2 tysiące złotych kary za dopuszczenie do ruchu niesprawnego pojazdu bez ważnych badań technicznych.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się