infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Chciał wręczyć łapówkę policjantom by uniknąć odpowiedzialności

Utworzono: 09-12-2013 0:00

Wałbrzyscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który przejechał na czerwonym świetle. W trakcie kontroli okazało się również, że pojazd ciężarowy, którym kierował jest niesprawny technicznie. Jakby tego było mało, kontrolowany próbował wręczyć policjantom łapówkę w wysokości kilkuset złotych za odstąpienie od wykonywanych czynności. Teraz grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 10.

Mężczyzna został zatrzymany, źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Mężczyzna został zatrzymany, źródło: www.dolnoslaska.policja.gov.pl

Policjanci z komisariatu I w Wałbrzychu 5 grudnia 2013 roku, w trakcie pełnionej służby na jednym z większych skrzyżowań miasta zauważyli jak kierujący samochodem ciężarowym przejeżdża na czerwonym świetle. W związku z tym funkcjonariusze niezwłocznie zatrzymali prowadzącego pojazd. Okazało się, że autem kieruje 32-letni mieszkaniec Młyńska.

W trakcie kontroli policjanci ujawnili, że pojazd ma bardzo zużyte ogumienie i stwarza duże zagrożenie w ruchu drogowym. Dlatego kierującemu został zabrany dowód rejestracyjny pojazdu. W trakcie wykonywania dalszych czynność mężczyzna usiłował wręczyć fukcjonariuszom 300 złotych łapówki za odstąpienie od ukarania go. Policjanci natychmiast zatrzymali kierującego.

Funkcjonariusze ustalają teraz wszystkie okoliczności w tej sprawie i sprawdzają czy podejrzany nie ma na koncie podobnych przestępstw.

Zatrzymany 32-latek będzie teraz odpowiadał za łamanie przepisów prawa ruchu drogowego oraz za próbę przekupienia policjantów, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

asp. Wojciech Jabłoński

źródło: KMP w Wałbrzychu

Podziel się