infoCAR

Zaloguj się

Boże Ciało 2016 - Policyjne podsumowanie długiego weekendu

Utworzono: 30-05-2016 15:11

Miniony długi weekend był nieznacznie bardziej niebezpieczny, niż zeszłoroczny. W czasie trwania święta Bożego Ciała i przedłużonego weekendu, na polskich drogach 49 osób, czyli o dwie więcej niż w roku ubiegłym.

Materiały własne InfoCar

Materiały własne InfoCar

Wyjątkowo piękna pogoda sprawiła, że wielu Polaków postanowiło spędzić długi weekend poza miejscem zamieszkania, co sprawiło, że na drogach zaroiło się od pojazdów. Upalna pogoda, a także gwałtowne burze nie sprzyjały jednak bezpiecznej jeździe i niestety w czasie długiego weekendu doszło do wielu wypadków. Od środy do niedzieli odnotowano 481 zdarzeń drogowych, w których zginęło 49 osób, a 588 zostało rannych. Funkcjonariusze policji zatrzymali aż 2211 kierowców będących pod wpływem alkoholu!
Policjanci w miniony weekend wykonali bardzo dużo badań trzeźwości kierowców, alkomat został użyty w tym czasie blisko 400 tys. razy! Dzięki temu liczba zatrzymanych nietrzeźwych kierowców jest tak duża.
Przyczyny wypadków są niestety standardowe, czyli zupełnie podobnie, jak przed rokiem: nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu. Doszło też do wielu wypadków, gdzie przyczyny będą trudne do ustalenia. Przykładem może być przypadek z powiatu kamiennogórskiego, gdzie kierujący motocyklem 28 latek z niewyjaśnionych przyczyn na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w przydrożne drzewo. Niestety w wyniku wypadku mężczyzna stracił życie.

Podziel się