infoCAR

Zaloguj się

Bezpieczniej niż przed rokiem - podsumowanie policyjnej akcji "Znicz 2014

Utworzono: 03-11-2014 0:00

196 wypadków, 20 zabitych, 252 rannych tak wyglądają statystyki zakończonej już akcji „Znicz 2014”. W tym roku było bezpieczniej niż w poprzednim, ale nadal mamy wiele do poprawienia – chociażby to, że w czasie akcji zatrzymano 910 nietrzeźwych kierujących…

Na drogach i w pobliżu cmentarzy było więcej patroli niż zwykle, źródło: www.policja.pl

Na drogach i w pobliżu cmentarzy było więcej patroli niż zwykle, źródło: www.policja.pl

W tym roku akcja "ZNICZ" rozpoczęła się w piątek 31 października. W całym kraju nad bezpieczeństwem czuwało codziennie kilkanaście tysięcy funkcjonariuszy Policji, wspieranych przez Straż Miejską, Żandarmerię i Służbę Ochrony Kolei. Wszystko po to, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo wszystkim, którzy w te dni odwiedzali groby najbliższych.
Od 31 października do 2 listopada na drogach doszło do 196 wypadków drogowych, w których zginęło 20 osób, a 252 osoby zostały ranne. Dane pokazują, że był to bezpieczniejszy okres niż w 2013 roku, gdy doszło do 338 wypadków drogowych, w których śmierć na miejscu poniosło 38 osób, a 410 osób zostało rannych.

W dalszym ciągu zatrważająca jest liczba osób, które decydują się wsiąść za kierownicę po alkoholu. W tym roku policjanci zatrzymali 910 nietrzeźwych kierujących. W roku ubiegłym takich osób odnotowano 1298.

Była to pierwsza tego typu akcja, od momentu wejścia w życie przepisów nakładających na pieszych obowiązek noszenia elementów odblaskowych po zmierzchu w terenie niezabudowanym. Niestety, w trakcie tegorocznej akcji "ZNICZ" odnotowano wypadki śmiertelne z udziałem pieszych, którzy nie posiadali wymaganych odblasków.

Źródło: www.policja.pl

Podziel się