infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Autobusy komunikacji miejskiej odjechały… do naprawy

Utworzono: 07-06-2019 14:21

Na jedenaście skontrolowanych autobusów tylko cztery były sprawne. To wyniki kontroli przeprowadzonych przez inspektorów ze Śląskiego Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego na dworcu autobusowym w Bytomiu.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

W skontrolowanych w czwartek (6 czerwca) autobusach przewożących pasażerów na Śląsku, inspektorzy stwierdzili wycieki płynów eksploatacyjnych, niesprawne hamulce i uszkodzone elementy zawieszenia. Trzy ze skontrolowanych pojazdów nie zostały dopuszczone do dalszej jazdy, kolejne cztery dopuszczono do ruchu wyłącznie na czas przejazdu do warsztatu naprawczego, zakazując jazdy z pasażerami. Zatrzymano siedem dowodów rejestracyjnych. 


Dzięki kontroli przy użyciu linii diagnostycznej inspektorzy mogą przeprowadzać znacznie dokładniejsze kontrole stanu technicznego pojazdów i wykrywać usterki, które stwarzają zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz środowiska. Najnowocześniejsza w Polsce mobilna linia diagnostyczna działa na Śląsku od połowy stycznia. Kontrole z wykorzystaniem linii diagnostycznej prowadzone są na terenie całego województwa śląskiego, a także doraźnie w innych województwach.  Inspektorzy z WITD Katowice skontrolowali przy jej pomocy już około 500 pojazdów, wykrywając szereg usterek stanu technicznego zarówno autobusów, jak i samochodów ciężarowych i busów.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się