infoCAR

Zaloguj się

Areszt dla sprawcy wypadku

Utworzono: 30-01-2014 0:00

Na 3 miesiące do aresztu trafił 35-letni mężczyzna podejrzany o spowodowanie wypadku drogowego, ucieczkę z miejsca zdarzenia i nie udzielenie pomocy poszkodowanemu. Policjanci z Oławy zatrzymali sprawcę już po 2 godzinach od zdarzenia. W chwili zatrzymania był nietrzeźwy. Sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, a także złamał obowiązujący go zakaz sądowy odnośnie kierowania pojazdami mechanicznymi.

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl

Policyjny radiowóz, źródło: materiały własne www.info-car.pl19 stycznia 2013 r. po godz. 16.00 oławska policja została powiadomiona o wypadku drogowym do jakiego doszło w obrębie przejścia dla pieszych na ul. 3 Maja w Oławie. Wysłany na miejsce patrol ustalił wszystkie okoliczności zdarzenia oraz jego świadków. Z uwagi na fakt, iż sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia policjanci przeszukali teren, z uwzględnieniem danych dotyczących marki samochodu i jego numeru rejestracyjnego, zapamiętanego przez jednego ze świadków, który natychmiast po zdarzeniu ruszył swoim samochodem w pościg za sprawcą i to jego zdecydowana postawa przyczyniła się do zidentyfikowania samochodu.

Dalsze, skrupulatne działania funkcjonariuszy doprowadziły do ustalenia miejsca pobytu kierowcy. Policjanci zatrzymali mężczyznę niespełna dwie godziny od zaistnienia zdarzenia. W momencie zatrzymania sprawca był nietrzeźwy. To biegli określą czy do wypadku przyczynił się alkohol wypity przez kierującego. W trakcie prowadzonych przez policję czynności ujawniono, że sprawca nie posiadał uprawnień do kierowania samochodem, a także złamał obowiązujący go zakaz sądowy odnośnie kierowania pojazdami mechanicznymi. Zebrany przez policję materiał dowodowy w sprawie, pozwolił zawnioskować policji do prokuratury o zastosowanie środka zapobiegawczego wobec 35-latka. Prokuratura i sąd przychylił się do wniosku i zastosował wobec sprawcy 3 miesięczny areszt.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności co najmniej do 5 lat.

Źródło: KPP Oława
podinsp. Alicja Jędo

Podziel się