infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

Akcja Znicz 2017 (wideo)

Utworzono: 31-10-2017 16:11

We Wszystkich Świętych, zgodnie z tradycją, Polacy ruszą w drogę, by odwiedzić groby bliskich, a policja rozpocznie „Akcję Znicz”. Większość osób wyruszy w trasę samochodem. Policja przypomina, że to tylko od nas zależy, czy podróż będzie bezpieczna.

Źródło: www.youtube.com / policja.pl

Źródło: www.youtube.com / policja.pl

Mowa oczywiście o ogóle kierowców, nie wystarczy bowiem nie popełnić błędu, by uniknąć wypadku. Błędów muszą unikać także inni uczestnicy ruchu. Bezpieczeństwo ruchu drogowego jest dobrem wspólnym i wszyscy powinniśmy o to dobro dbać. Najlepszą i najprostszą metodą jest zwykłe przestrzeganie przepisów ruchu drogowego ze szczególnym uwzględnieniem ograniczeń prędkości i stosowania się do zasad pierwszeństwa na drodze.

Pamiętajmy też, że od kierowcy wymaga się więcej, niż od innych uczestników ruchu, w tym tych niechronionych. Warto mieć to na uwadze szczególnie w pobliżu cmentarzy, gdzie w najbliższych dniach będziemy mieli do czynienia ze wzmożonym ruchem pieszych i rowerzystów.

W najbliższych dniach, jak i we wszystkich innych, kierowca powinien wykazywać się spokojem, rozwagą i poszanowaniem dla przepisów ruchu drogowego. Dzięki takiej postawie wszyscy będziemy bezpieczniejsi.

Podziel się