infoCAR

Zaloguj się

Akcja drogówki „STOP AGRESJI NA DRODZE”

Utworzono: 15-10-2014 0:00

 Policjanci z lubińskiej drogówki prowadzą działania pod nazwą „STOP AGRESJI NA DRODZE”. Funkcjonariusze wyposażeni w mobilne i ręczne mierniki prędkości temperują m.in. zapał kierowców do przekraczania prędkości.

Policjant wręcza kierowcy ulotkę akcji, źródło: www.policja.pl

Policjant wręcza kierowcy ulotkę akcji, źródło: www.policja.pl

Tego typu działania, ukierunkowane na zwalczanie „piractwa drogowego”, prowadzone są również na terenie całego województwa dolnośląskiego. Tylko w powiecie wrocławskim, podczas działań prowadzonych w ostatnim czasie, policjanci ruchu drogowego ukarali 860 kierowców i zatrzymali 11 praw jazdy oraz 59 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z lubińskiej komendy powiatowej zatrzymali 28 - letniemu mieszkańcowi powiatu lubińskiego prawo jazdy. Mężczyzna spowodował groźnie wyglądającą kolizję. Na szczęście nikt w tym zdarzeniu drogowym nie ucierpiał. Przekraczanie dozwolonych prędkości, „wyprzedzanie na tzw. „trzeciego”, niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych są jednym z podstawowych czynników stwarzających zagrożenie dla bezpieczeństwa w ruchu.

Takie zachowania kierujących stanowią poważny problem nie tylko na drogach powiatu lubińskiego, województwa dolnośląskiego, ale również na terenie całej Polski. Pomimo prowadzonych wielu akcji związanych z represjonowaniem „piratów” drogowych”, jak i prowadzonych w szerokim zakresie działań edukacyjnych, takie zachowania nadal dość często daje się zauważyć na drogach.

Działania „Stop agresji na drodze” - mają na celu:

·Zmniejszenie poczucia bezkarności wśród kierowców niestosujących się do obowiązujących przepisów, w tym do przepisów dotyczących ograniczeń prędkości,

·Ograniczenie liczby zdarzeń drogowych zwłaszcza z udziałem tzw. „piratów drogowych” oraz nietrzeźwych uczestników ruchu drogowego,

·Ograniczenie liczby przekroczeń dopuszczalnej prędkości jazdy i wyrobienie wśród kierujących przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna, a kara za popełnione wykroczenie nieuchronna.

Policjanci m.in. za pomocą urządzeń służących do pomiaru prędkości temperują zapał kierowców do jej przekraczania. Funkcjonariusze z Lubina wręczali dodatkowo osobom, które przekraczają prędkość, serduszka akcji „KOCHASZ? POWIEDZ STOP WARIATOM DROGOWYM”. Pouczają przy tym, aby w momencie, gdy nadmiernie naciskają pedał gazu, przypomnieli sobie, że na drodze nie są sami. W czasie trwania ostatniej akcji policjanci z Lubina ukarali 47 kierujących.

Tego typu działania, ukierunkowane na zwalczanie „piractwa drogowego”, prowadzone są również na terenie całego województwa dolnośląskiego. Tylko w powiecie wrocławskim, policjanci ruchu drogowego, podczas działań prowadzonych w ostatnim czasie ukarali 860 kierowców, zatrzymali 11 praw jazdy oraz 59 dowodów rejestracyjnych.

Stosowanie się do ograniczeń prędkości i jazda zgodna z przepisami, bez brawury, to nie wstyd – to odpowiedzialność i rozsądek.

st. asp. Paweł Petrykowski

(źródło – KPP Lubin, KMP Wrocław)

Podziel się