infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

52 letni instruktor zginął w wypadku, kursantka ranna

Utworzono: 29-09-2019 17:16

Niestety po raz kolejny przekonaliśmy się, jak bardzo niebezpiecznym zawodem jest zawód instruktora jazdy. W czasie pracy śmierć poniósł instruktor, który w tym czasie szkolił kursantkę. Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że winę za wypadek ponosi kierujący ciężarowym Volvo.

Źródło: http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Źródło: http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Mogileńscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak. W wyniku zderzenia osobowej Toyoty z ciężarowym Volvo śmierć na miejscu poniósł 52-letni instruktor nauki jazdy.

Do wypadku doszło w piątek (27.09.2019) o godzinie 13:10 drodze krajowej nr 15 w miejscowości Czerniak, w powiecie mogileńskim. Według wstępnych ustaleń, poruszający się w stronę Strzelna pojazd ciężarowy marki Volvo nie zachował bezpiecznej odległości od jadącej przed nim ciężarowej Skanii i chcąc uniknąć zderzenia zjechał na przeciwległy pas, gdzie uderzył bokiem w nadjeżdżający z przeciwka samochód nauki jazdy marki Toyota. W wyniku tego osobowa Toyota obróciła się i odbiła od jadącego za nią busa marki Mercedes. Na miejscu śmierć poniósł 52-letni instruktor jazdy, natomiast 44-letnią kursantkę przewieziono do szpitala. Droga w tym miejscu była przez 5 godzin całkowicie zablokowana, a ruch odbywał się wyznaczonymi objazdami.

Kierujący Volvo 55-latek był trzeźwy. Decyzją prokuratora mężczyzna został objęty policyjnym dozorem. Za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Okoliczności i przyczyny tragedii pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Mogilnie wyjaśniają śledczy z mogileńskiej komendy policji – żródło: http://www.kujawsko-pomorska.policja.gov.pl

Rodzinie i bliskim zmarłego składamy wyrazy współczucia. 

Podziel się