infoCAR

Jesteś w naszym starym serwisie.

Serwis działa, niedługo wszystkie usługi będą w nowym info-car.pl

Zaloguj się

18 letnia egzaminowana zginęła na przejeździe kolejowym

Utworzono: 23-08-2018 16:32

Dziś (23 sierpnia) około godz.11.15 w miejscowości Zaskale (gm. Szaflary) na drodze lokalnej (ul. Za Torem) doszło do zderzenia pociągu relacji Nowy Targ - Zakopane z samochodem osobowym marki Suzuki.

Źródło: www.malopolska.policja.gov.pl

Źródło: www.malopolska.policja.gov.pl

Wstępnie ustalono, że kierująca samochodem podczas egzaminu na prawo jazdy przejeżdżała przez przejazd kolejowy (niestrzeżony, oznaczony znakiem Stop i  G3). W trakcie przejazdu doszło do zatrzymania samochodu osobowego na przejeździe przy czym zgasł silnik tego pojazdu.  W tym czasie nadjechał pociąg, egzaminator zdążył wysiąść z pojazdu i odskoczyć. Pociąg uderzył w samochód, w którym przebywała kierująca. W wyniku uderzenia doznała ciężkich obrażeń ciała i została zabrana do szpitala w Nowym Targu. Pomimo udzielonej pomocy 18-latka zmarła.  

62-letnii egzaminator nie doznał żadnych obrażeń ciała, podobnie jak maszynista i pasażerowie pociągu, których było około 60-ciu.

Nowotarska policja prowadzi na miejscu oględziny z udziałem prokuratora, biegłego oraz komisji badania wypadków kolejowych. Okoliczności,  przyczyny, w szczególności kto ponosi winę za spowodowanie wypadku ustali śledztwo Prokuratury Rejonowej w Nowym Targu. Zabezpieczono już ślady i materiał dowodowy, w tym m.in. nagranie video z pociągu oraz zapis dźwięku i video z pojazdu egzaminacyjnego (materiały te będą pomocne w ustaleniu dlaczego doszło do zatrzymania tego samochodu  na przejeździe kolejowym).

Źródło: www.malopolska.policja.gov.pl

 

Podziel się