infoCAR

Zaloguj się

Zakończył się I etap remontu północnej jezdni na A4

Utworzono: 03-07-2018 0:24

Tak jak zapowiadaliśmy zakończył się I etap remontu północnej jezdni autostrady A4 w okolicy Wrocławia, Opola i Krapkowic. W poniedziałek 25 czerwca zmieniono organizację ruchu pod Wrocławiem a dziś na opolskim odcinku autostrady.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Na Dolnym Śląsku kierowcy mogą już korzystać z wyremontowanej jezdni północnej (k. Zgorzelec) oraz łącznic węzła Bielany Wrocławskie dla jadących z Opola do Wrocławia. Bez utrudnień jest też na odcinku A4 od MOP-u „Prószków” do przejazdu awaryjnego za mostem na Odrze na wysokości Krapkowic. Wraz z otwarciem tego odcinka drogi, ruch na węźle „Opole Południe” (skrzyżowanie A4 i DK 45) odbywa się bez utrudnień. Jednak jeszcze przez kilka dni na jezdni w kierunku Katowic (południowej) będą jeszcze trwały roboty związane z demontażem barier separacyjnych i w dalszym ciągu ruch będzie się tam odbywał tylko prawym pasem. Prosimy o zachowanie w tym miejscu szczególnej ostrożności.

Pod Opolem prace przerywamy do końca wakacji a pod Wrocławiem już w lipcu na czas remontu zamknięte zostaną łącznice węzła Bielany Wrocławskie dla jadących z Legnicy do Wrocławia oraz z Bielan Wrocławskich do Opola.

Rozpoczęcie drugiego etapu tegorocznego remontu opolskiej autostrady zaplanowane jest po wakacyjnej przerwie, czyli 3 września 2018 r. Prace obejmą wówczas odcinek w kierunku Wrocławia (jezdnia północna) od km 249+260 do km 256+740 - od przejazdu awaryjnego za mostem na Odrze do przejazdu awaryjnego około 4 km za węzłem „Krapkowice”. Wraz z zamknięciem jezdni północnej zostaną wtedy wyłączone z ruchu łącznice północne węzła „Krapkowice” (w obrębie SPO Gogolin). Planowany termin zakończenia drugiego etapu remontu A4 w woj. opolskim, to 30 października br.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Podziel się