infoCAR

Zaloguj się

W tunelu przerwa zimowa nie obowiązuje - postęp prac na Zakopiance

Utworzono: 13-03-2019 7:58

Mimo trwającej przerwy zimowej na odcinkach I Lubień-Naprawa i II Skomielna Biała-Rabka Zdrój wraz z nowym odcinkiem DK47 do Chabówki prace są wykonywane w ograniczonym zakresie, na tyle na ile pozwalają warunki atmosferyczne. Odcinka tunelowego przerwa zimowa od 15 grudnia do 15 marca nie dotyczy.

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Źródło: www.gddkia.gov.pl

Na odcinku tunelowym trwają prace przy drążeniu tunelu, wykonywaniu obudowy tymczasowej i stałej. Wydrążono wraz z wykonaniem obudowy tymczasowej 2118 m tunelu. Przy portalu południowym wykonywane są żelbetowe pale wielkośrednicowe. Średnica pali wynosi 1,2 m, trzeba ich wykonać 150. Wiercone są na głębokość od 14 m do 30 m. W sumie wykonano 1024 m pali, czyli ok. 30,3 proc. całości.

Na budowie odcinka I w ostatnich dniach pracowało 208 robotników  przy wykonywaniu gwoździ zabezpieczających nasypy oraz na obiektach inżynierskich m.in.  przy zbrojeniu i betonowaniu kap chodnikowych oraz dylatacji. Na odcinku III S7 pracowało średnio 200 pracowników i wykonywali prace wykończenie. Na budowie tunelu pracowało 170 osób.


Więcej zdjęć z budowy: https://www.gddkia.gov.pl/pl/a/32619/W-tunelu-przerwa-zimowa-nie-obowiazuje-postep-prac-na-Zakopiance

Podziel się