infoCAR

RedutaPWPW
Zaloguj się

Rajd po punkty, grzywnę i kolejny egzamin – grupa „SPEED” w akcji

Utworzono: 30-07-2019 18:41

Policjanci z grupy „SPEED” zatrzymali do kontroli drogowej 38-latka kierującego motocyklem BMW. Na drodze krajowej nr 74 w miejscowości Górno, ostrowczanin pędził jednośladem z prędkością ponad 140 km/h oraz popełnił szereg wykroczeń w ruchu drogowym. Rajd mężczyzny został nagrany przez policyjny videorejestrator. Teraz za swoją nieodpowiedzialną jazdę mężczyzna będzie musiał stanąć przed obliczem sądu.

Źródło: www.policja.pl

Źródło: www.policja.pl

29 lipca kilka minut przed godziną 12, policjanci z grupy „SPEED” patrolując drogę krajową nr 74 zauważyli motocyklistę, który pędził przez miejscowość Górno w kierunku Kielc. Jadący motocyklem BMW mężczyzna nie zważając na przepisy ruchu drogowego, popełnił szereg wykroczeń, zaczynając od niestosowania się do linii podwójnej ciągłej po szaleńczy rajd z prędkością ponad 140 km/h w obszarze zabudowanym. Już po ujawnieniu pierwszego wykroczenia, policjanci włączyli sygnały uprzywilejowania by zatrzymać do kontroli kierującego jednośladem, jednakże ten nie reagując na sygnały popełniał kolejne wykroczenia. Dopiero po przejechaniu blisko kilometra, motocyklista zatrzymał się do kontroli.

W trakcie czynności 38-letni ostrowczanin nie okazał mundurowym prawa jazdy, gdyż go zapomniał. Z racji tego, iż zapomniał również o respektowaniu przepisów ruchu drogowego, przez kolejne trzy miesiące szybki motocykl, będzie musiał zamienić na jednoślad napędzany siłą mięśni. Mundurowi w związku z licznym wykroczeniami popełnionymi przez 38-latka, odstąpili od ukarania go mandatem karnym i sporządzili wniosek do sądu, który zadecyduje o przyszłości drogowej ostrowczanina.

Opr. AM

Źródło: KWP w Kielcach

Video: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/176955,Rajd-po-punkty-grzywne-i-kolejny-egzamin-grupa-SPEED-w-akcji.html

Podziel się