infoCAR

Zaloguj się

Przeładowana ciężarówka z oderwanymi kołami

Utworzono: 05-12-2018 7:57

Bliźniacze koła odpadły podczas jazdy z tylnej osi samochodu ciężarowego na małopolskim odcinku autostrady A4. Do niecodziennego zdarzenia wezwano Inspekcję Transportu Drogowego. Załoga patrolu stwierdziła kilka poważnych nieprawidłowości.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Źródło: www.gitd.gov.pl

Prawdopodobną przyczyną usterki  było poluzowanie się kilku śrub mocujących koła. Dodatkowo inspektorzy stwierdzili w pojeździe niesprawność układu hamulcowego (uszkodzony zacisk hamulcowy lewego przedniego koła). Świadczyła o tym skorodowana na całej powierzchni tarcza hamulcowa.

Nie był to jedyny problem kierowcy podczas kontroli. Przewożony ładunek nie został zabezpieczony przed możliwością przemieszczenia się w trakcie jazdy. O ok. 2 tony przekroczona została także dopuszczalna ładowność ciężarówki. Szofer nie posiadał również aktualnego wypisu z licencji i wykresówki.

Wobec przewoźnika zostało wszczęte postępowanie administracyjne. Grozi mu kara w wysokości 2 tysięcy 500 złotych. Natomiast kierujący został ukarany mandatami za popełnione wykroczenia.

Uszkodzony pojazd został usunięty na parking w celu naprawy i przeładowania towaru.

Źródło: www.gitd.gov.pl

Podziel się