infoCAR

Zaloguj się

Nietrzeźwy kandydat na kierowcę zatrzymany

Utworzono: 25-09-2018 12:47

43- letni obywatel Niemiec, który zgłosił się na egzamin na prawo jazdy w stanie nietrzeźwości, przez najbliższe lata nie zostanie jednak kierowcą. Mężczyznę zatrzymali dzielnicowi z Komisariatu Szczecin Nad Odrą. Obcokrajowiec usłyszał wyrok: trzy lata zakazu prowadzenia pojazdów i 1500 złotych grzywny.

Źródło: Materiały własne InfoCar

Źródło: Materiały własne InfoCar

Jak ustalili funkcjonariusze, do szczecińskiego WORD-u zgłosił się 43-latek z Niemiec, który zgodnie z terminem egzaminu państwowego praktycznego miał uzyskać uprawnienia do kierowania pojazdami kat. B. W trakcie egzaminu kandydat na kierowcę prawidłowo wykonał na placu manewrowym jazdę po łuku i inne manewry, po czym miał wyjechać na cześć praktyczną po ulicach miasta. Egzaminator zwrócił  jednak uwagę na dziwne zachowanie kierującego, które mogło świadczyć o tym, że kandydat na kierowcę jest pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Postanowił powiadomić o swoich spostrzeżeniach policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo Interwencyjnego z Komisariatu Policji Szczecin Nad Odrą, poddali obywatela Niemiec badaniom na zawartość alkoholu w organizmie. Wtedy okazało się, że egzaminowany jest w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał ponad 1 promil alkoholu.

W związku z tym mężczyznę nie dopuszczono do kontynuowania dalszej części praktycznej tj. jazdy w ruchu miejskim i przerwano egzamin z wynikiem negatywnym. Obywatel Niemiec  został zatrzymany i przetransportowany do KP Szczecin nad Odrą, a następnie osadzony w policyjnym pomieszczeniu dla osób zatrzymanych.

Po wytrzeźwieniu 43-latek usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Sąd po zapoznaniu się z materiałem dowodowym wydał wyrok w trybie przyspieszonym. Obywatel Niemiec przez najbliższe trzy lata ma zakaz prowadzenia pojazdów. Musi też zapłacić grzywnę w wysokości 1500 złotych.

(KWP w Szczecinie/ mw)

Podziel się